Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Na případné nebezpečí či mimořádnosti v zoo Plzeň upozorní nový varovný systém


30. listopadu 2021 16:36

PLZEŇ (ČTK) - Nový varovný a informační systém za zhruba 1,5 milionu korun má plzeňská zoologická zahrada. Součástí varovného systému je 40 hlásičů, umístěných po více než jednadvacetihektarovém areálu zahrady. Zoo je může využít jako rozhlas a informovat například, když se ztratí dítě nebo kdyby z výběhu uteklo nějaké zvíře. Informační systém obohatily dvě venkovní tabule a dva vnitřní interaktivní kiosky, na nichž jsou informace o chovaných zvířatech, o programech zoo a podobně. Varovný systém zahrada jako člen Evropské asociace zoologických zahrad musí mít, řekl ředitel zoo Jiří Trávníček.

"I když si to nikdo nepřeje, výjimečně se může stát, že z výběhu uteče zvíře," poznamenal ředitel. Dodal, že za svůj život zažil dva případy, kdy utekl tygr. "Jednou před 30 lety a jednou asi před čtyřmi lety a rozhodně to není nic příjemného," uvedl. Pracovníci zahrady podle něj v takovém případě potřebují návštěvníky rychle varovat a oznámit jim, aby se rychle přemístili do vnitřních pavilonů. Ampliony rozmístěné po celé zoo s třemi řídícími stanovišti jsou pro takový případ ideální. Podle provozního náměstka zoo Radka Martince se dá rozhlas využít také k informování o ztracených dětech, špatně zaparkovaném autě, ale třeba i o akcích, které se konají, o komentovaném krmení zvířat nebo o sokolnických ukázkách. Radní města pro oblast Smart Cities a podporu podnikání Vlastimil Gola (ANO) upřesnil, že systém lze propojit i s městským varovným systémem a jeho prostřednictvím informovat například o úniku nebezpečných látek do ovzduší či o jiných nebezpečných situacích.

Informační systém doplnily dvě tabule před vstupy do zoo, na nichž se návštěvníci dozvědí aktuální ceník, odpočítávání času do zavření areálu, aktuální informace o omezení provozu v některé expozici a podobně. Uvnitř zoo jsou dva interaktivní kiosky, kde lidé najdou mapku areálu, údaje o chovaných zvířatech nebo o záchranných projektech, do nichž je zoo zapojena. "K dispozici jsou také například informace o aktuálním počtu lidí uvnitř zahrady nebo data z nové environmentální stanice. Toto zařízení je sestaveno z deseti nezávislých senzorů, které měří kvalitu vzduchu, teplotu, vlhkost, tlak, světlo i prachové částice,“ doplnil Gola.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.