Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

V Karlových Varech při lovu přemnožených divočáků skolili dva kusy


26. listopadu 2021 10:36

KARLOVY VARY (ČTK) - Dvě divoká prasata zastřelili účastníci lovu na přemnoženou černou zvěř v Kalových Varech. Zvířata, která stále více škodí v zahradách a pouští se už i do vnitřních částí města, lovci od rána naháněli kolem obory Svatý Linhart a u Vítkovy hory. Dopoledne skolili dva kusy, odpoledne sice narazili na další divoká prasata, ale zastřelit se je nepodařilo. Po skončení mimořádné akce to ČTK řekl ředitel Lázeňských lesů Stanislav Dvořák.

Naháňky se účastnilo přibližně 25 střelců s honci a loveckými psy, kteří včera uspořádali tři leče. Lov trval do setmění. "Lázeňské lesy ve spolupráci s městskou policií snižují stavy divočáků v průběhu celého roku. Díky zapojení zaměstnanců a poplatkových lovců lovíme ročně kolem 120 divočáků," uvedl Dvořák. Lov divočáků však podle něj není jednoduchý. "Zvířata jsou aktivní hlavně v noci a jsou velmi inteligentní. Navíc zde nachází ideální podmínky k životu a dostatek potravy, a početnost populace se tak rychle zvyšuje," dodal Dvořák.

Divoká prasata způsobují stále větší škody na městském majetku, hlavně v městských parcích, i na soukromých zahradách. Nebezpečná jsou pro psy, s nimiž jejich majitelé chodí na procházku do lesa.

Divočáci vyhledávají obydlené části obce hlavně kvůli snadné dostupnosti potravy, které nacházejí dostatek kolem popelnic, ale i v blízkosti zahrádkářských kolonií. Navíc je z lesů často vytlačují lidé. "Zvěř nemá dostatek klidu na sběr potravy a odpočinek, a tak se stěhuje na sídliště a hledá nový životní prostor," uvedl ředitel lázeňských lesů. Lázeňské lesy celoročně využívají jak místní obyvatelé, tak návštěvníci lázní. Prasata jako původní obyvatelé lesa pak nemají prostor pro klidné hledání potravy, ani odchov mláďat.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.