Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 21. 1. 2022
Svátek má Běla
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Jihoafrické úřady vyšetřují velké počty úmrtí lachtanů západně od Kapského Města


10. listopadu 2021 01:10

PRETORIA (ČTK) - Jihoafrické úřady vyšetřují velké počty úmrtí lachtanů, jejichž mrtvá těla v posledních týdnech vyplavilo moře na pláže západně od Kapského Města. Informovala o tom agentura Reuters. Podle ní je možnou příčinou podvýživa těchto zvířat, někteří spekulují o nákaze ptačí chřipkou.

"Podle expertů jsou v tomto období roku úmrtí v lachtaní populaci očekávána, nyní ale vidíme abnormálně vysoký počet mrtvých a nemocných lachtanů na pobřeží," citovala místní média Antona Bredella z odboru pro životní prostředí provincie Západní Kapsko. Podle něj už státní veterinární správa provádí testy mrtvých zvířat. Její zpráva se čeká tento týden.

Místní úřady uvedly, že jen minulý týden pohřbily téměř dvě stě lachtanů, jejichž těla vyplavilo moře na břeh. Další mrtvá těla podle fotografa agentury Reuters plavala v moři.

Podle odboru životního prostřední provincie Západní Kapsko je možnou příčinou úmrtí lachtanů jihoafrických podvýživa, mnohá z mrtvých zvířat byla malá. "Ale je to zatím jen teorie," řekl mluvčí odboru James-Brent Styan.

V oblasti se objevila v posledních týdnech i ptačí chřipka, která ale podle expertů zřejmě za hromadným úhynem lachtanů není, napsala agentura Reuters.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.