Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

S Komerční bankou mohou vydělávat i střechy firem


10. listopadu 2021 11:11

() - Energetická úspora společně s ohleduplným chováním k přírodě dnes hraje při plánování firemních investic významnou roli. Stoupá proto zájem společností o takzvanou zelenou energii.

Zelenou energii lze získat například z fotovoltaických elektráren, jejichž panely mohou být instalovány na dosud prázdných střechách velkých firemních objektů. Komerční banka a Société Générale Equipment Finance (SGEF) nyní nově ve spolupráci s ČEZ ESCO nabízejí firmám pomocnou ruku při financování tohoto řešení.

Hlavním benefitem instalace fotovoltaických elektráren v rámci podnikových provozů je fixace ceny za spotřebovanou energii, tedy ochrana před trendem rostoucích cen za energii. K tomu navíc s možností využití dotačních programů. Nicméně zdlouhavost celého realizačního projektu s čerpáním dotací staví řadu firem před rozhodnutí pořídit raději instalaci formou samotného úvěru či v kombinaci s vlastními prostředky.

Právě na absenci vstupních investic reaguje nový produkt KB, SGEF a ČEZ ESCO, díky němuž si mohou firmy pořídit střešní panely bez vstupních investic, aniž by se zároveň musely starat o provoz elektrárny, a to včetně souvisejících administrativních či technických záležitostí. Investiční náklady následně splácejí v cenách odebrané elektřiny ze své fotovoltaické elektrárny. Ta je minimálně stejná či nižší než při klasickém odběru, a to díky absenci síťových poplatků,“ vysvětluje Blanka Svobodová, zodpovědná za korporátní strategii v Komerční bance.

Pro firmy se tak otevírá další příležitost k transformaci jejich byznysu, která bude s ohledem na zpřísňující se legislativu časem nezbytná. A to především u společností, jež musí čelit nárokům spojeným se snižováním uhlíkové stopy.

Pro koho je toto řešení výhodné?

      • Společnosti se závazkem omezovat uhlíkovou stopu.
      • Firmy řešící úspory nákladů společně s fotovoltaickou elektrárnou ocení také bateriové úložiště pro vykrytí energetické špičky.
      • Podniky disponující velkými halami s enormní potřebou chlazení, např. v potravinovém průmyslu.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.