Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 21. 1. 2022
Svátek má Běla
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

V Kongu zabavili slonovinu, šupiny luskounů a rohy nosorožců za miliony dolarů


9. listopadu 2021 12:11

KINSHASA (ČTK) - Konžské úřady ve spolupráci s USA zabavily slonovinu, rohy nosorožců a šupiny luskounů v hodnotě 3,5 milionu dolarů ( 76 milionů korun). Informovalo o tom americké velvyslanectví v Kinshase.

V USA byli v souvislosti s tímto případem 4. listopadu zatčeni dva lidé. Případy pašování těchto komodit se vyšetřovaly dva roky a podílel se na tom Interpol.

V Kinshase se našlo na několika místech 34 kilogramů šupin luskounů a tuna slonoviny. Olivier Mushiete, který řídí konžský institut ochrany přírody, řekl, že se čeká, že při dalších operacích se najde dalších 60 tun slonoviny.

"Ničíme mezinárodní síť pašeráků, z nichž většina je z Konga. Dopátrali jsme už dvaceti tun, ale ještě to neskončilo, další operace budou následovat v příštích dnech," řekl Mushiete.

V Kongu se mezi lety 2015 až 2019 zabavilo skoro 21 tun slonoviny, zatímco v předešlých 16 letech to bylo 7,8 tuny.

Americký velvyslanec v Kongu Mike Hammer řekl, že "tento nelegální obchod okrádá Kongo o jeho přírodní bohatství a slouží k financování teroristů a ozbrojených skupin".

Agentura Reuters napsala, že mezinárodní gangy využívají korupce, ozbrojené konflikty a nedostatečné vynucování práva v zemích západní a střední Afriky, z nichž se stalo ohnisko pašování slonoviny a šupin luskounů do Asie.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.