Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 3. 12. 2021
Svátek má Svatoslav
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Na ElektroFest do Pelhřimova přijelo 127 elektromobilů, je to nový český rekord


25. října 2021 13:57

PELHŘIMOV (ČTK) - Majitelé elektromobilů se v Pelhřimově postarali o nový zápis do České knihy rekordů. Na Masarykovo náměstí se jich během sobotního festivalu ElektroFest sjelo 127. Je to největší počet elektromobilů na jednom místě, řekl ČTK Miroslav Marek z pelhřimovské agentury Dobrý den, která spravuje databázi českých rekordů.

Rekord vytvořila pouze čtyřstopá vozidla. "Nepočítaly se ani hybridy, týká se to čistě elektrických automobilů," řekl Marek. První takový rekord agentura zaznamenala v roce 2007, tehdy se sjelo osm elektromobilů. "Těch pár prapůvodních elektromobilistů vlastně vymyslelo tento rekord. Ale ta doba už je dávno jinde," řekl. Světový rekord je teď podle Marka 508 elektromobilů na jednom místě.

ElektroFest určený pro všechny značky elektromobilů byl v Pelhřimově poprvé. "Minulý rok jsme to zkusili tak nanečisto, sešlo se nás asi 45 aut, hlavně z komunity Tesla. Tenhle rok jsme to pojali trochu jinak, jako festival a oslavu čisté mobility," řekl ČTK Filip Vondráček za pořadatele. V programu byly vedle ElektroFest Rally debaty odborníků a majitelů elektrovozidel s veřejností.

Z festivalu by se v Pelhřimově měla stát tradice. "Vize je na jednom místě v jednom čase lidem nabídnout kompletní nabídku elektrovozidel, která je. Taky aby se nejširší veřejnost mohla setkat s majiteli elektromobilů, kteří s nimi mají velké zkušenosti," uvedl Jan Křižka z přípravného týmu. Mezi pořadateli jsou členové elektromobilních asociací. "Organizujeme tuhle akci jako nadšenci," řekl.

Pelhřimov podle pořadatelů není jen městem rekordů, podmínky pro čistou mobilitu se v tomto regionu rozvíjejí déle než pět let. Přibývají nabíjecí stanice, elektromobily už mají některá města.

"My používáme dva elektromobily v domově pro seniory," řekl pelhřimovský starosta Ladislav Med (ODS). Město tyto vozy pořídilo s pomocí dotací, jejich pořizovací cena byla vyšší než u běžných aut. V Pelhřimově už funguje jedna nabíjecí stanice, druhá je podle starosty těsně před dokončením a další se připravuje.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.