Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Úterý 30. 11. 2021
Svátek má Ondřej
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Francouzští včelaři očekávají nejhorší sklizeň medu za celá desetiletí


22. října 2021 01:13

PAŘÍŽ (ČTK) - Včelaři ve Francii letos očekávají nejhorší sklizeň medu za celá desetiletí. Včely neprodukují med kvůli mimořádně chladnému a vlhkému počasí způsobenému změnou klimatu, upozornila agentura Reuters. Francouzské včelařské sdružení UNAF uvedlo, že na základě informací od místních organizací bude letošní celková sklizeň mezi 7000 a 9000 tunami, což odpovídá zhruba třetině loňského objemu.

"Bude to nejhorší rok za dobu existence naší organizace, nejhorší za nejméně 50 let," řekl agentuře Reuters šéf UNAF Christian Pons. Dodal, že vliv špatného počasí pociťují včelaři po celé Evropě a že změna klimatu bude mít trvalý dopad na produkci medu.

Podle UNAF bude letošek katastrofální, protože s výjimkou několika málo oblastí panovaly na jaře a v létě velmi těžké podmínky pro včely. Počasí se vyznačovalo dlouhými obdobími, kdy mrzlo, bylo chladno a deštivo a kdy vál severní vítr. "Klimatická změna, kterou včelaři pociťují déle než 15 let, na nás opravdu dopadá," uvedla UNAF s tím, že období květu u rostlin přichází dříve a je kratší.

Kvůli mrazům a dešti letos nebude prakticky žádný akátový med, podobné je to i s dalšími druhy této sladké pochutiny, dobrá byla jedině sklizeň levandulového medu na jihovýchodním pobřeží Středozemního moře.

UNAF odhaduje, že ve Francii se ročně sní asi 40.000 tun medu. Více než 30.000 tun se ho ročně do země dováží.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.