Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pondělí 6. 12. 2021
Svátek má Mikuláš
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

V Japonsku vybuchla sopka Aso, vychrlila kouř a popel


20. října 2021 11:20

TOKIO (ČTK) - Na jihojaponském ostrově Kjúšú dnes vybuchla sopka Aso, která vychrlila mohutný oblak tmavého kouře a popela do výšky 3,5 kilometru. Místní úřady varovaly před hrozbou žhavé lávy a padajícího kamení, žádná zranění ani škody ale nebyly hlášeny, informovala agentura Reuters.

Erupce nastala kolem 11:43 místního času (04:43 SELČ), uvedl japonský meteorologický ústav. Ten také upozornil, že obce nacházející se v blízkosti vulkánu pravděpodobně po výbuchu sopky pokryje vrstva popílku.

Japonské úřady zvýšily varování před aktivitou sopky na třetí nejvyšší stupeň na pětibodové škále. Zároveň vyzvaly občany, aby se k vulkánu, který je jednou z turistických atrakcí na ostrově Kjúšú, nepřibližovali. Kontrolují také, zda jsou v pořádku všichni lezci, kteří se na hoře v době erupce nacházeli.

Hora Aso s 1592 metry nad mořem patří k největším aktivním sopkám v Japonsku, které je jedním ze seizmicky nejaktivnějších míst planety. Na jeho území se nachází více než stovka vulkánů. Výbuch jiné japonské sopky Ontake, nacházející se v prefektuře Nagano západně od Tokia, si v září 2014 vyžádal přes 60 obětí, což byla největší katastrofa tohoto druhu za téměř 90 let.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.