Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 3. 12. 2021
Svátek má Svatoslav
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Studenti a zaměstnanci Ostravské univerzity zasadí 5500 stromů


19. října 2021 10:55

OSTRAVA (ČTK) - Studenti a zaměstnanci Ostravské univerzity vysadí v pátek a sobotu nedaleko Horního Benešova na Bruntálsku 5500 nových stromů. Univerzita se totiž v minulosti zavázala, že za každou přihlášku zasadí strom. První část sazenic zástupci univerzity vysázeli už loni na podzim, další výsadbě ale zabránila epidemická situace, sdělila mluvčí univerzity Lucie Fremrová.

Na výsadbě stromů se univerzita dohodla s Lesy ČR. "První les vysadili studenti a zaměstnanci univerzity v říjnu 2020. Kvůli epidemické situaci se však další akce musely odkládat a se sázením se tak pokračuje prakticky až po roce. Loni na podzim bylo vysazeno prvních 6 000 sazenic. Ostravská univerzita tak poukazuje na zodpovědnost univerzity vůči regionu i budoucím generacím," uvedla mluvčí.

K sázení a zapojení do projektu univerzita vybízí hlavně studenty prvních a druhých ročníků. "Mohou si zasadit vlastníma rukama strom za přihlášku, kterou si na Ostravskou univerzitu podali. A co je teď možná ještě důležitější, je to pro ně příležitost osobně potkat a poznat své spolužáky. Letos nejde jen o studenty prvních ročníků, ale také o studenty druhých ročníků, kteří strávili celý minulý akademický rok na distanční výuce,“ uvedla Fremrová.

Podle specialisty ochrany přírody z Krajského ředitelství Lesů ČR Václava Langera se společnosti spolupráce s univerzitou osvědčila. "Studenti se ukázali být houževnatými sázeči a poradili si i s nesnadným kamenitým svahem. Proto jsme rádi, že letos na spolupráci navážeme a společnými silami přispějeme k zalesnění lokalit postižených kůrovcovou kalamitou,“ uvedl Langer.

V sázení stromů bude univerzita pokračovat i příští rok na jaře. Do dnešního dne totiž eviduje dalších více než 12 000 přihlášek pro akademický rok 2021/2022. Ve všech případech se bude sázet přírodě blízká skladba stromů namísto smrkových monokultur.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.