Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Úterý 30. 11. 2021
Svátek má Ondřej
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

V Coloradu vysvobodili jelena, jenž dva roky chodil s pneumatikou kolem krku


12. října 2021 16:10

WASHINGTON (ČTK) - Jelen, který dva roky bloumal po kopcích amerického státu Colorado s pneumatikou kolem krku, byl ze sevření konečně vysvobozen. Oznámili to ochránci přírody. Do pneumatiky se postupem času dostala hlína a jehličí a pro zhruba 270 kilogramů vážícího jelena wapiti to znamenalo nosit 16 kilogramů váhy navíc. Odstranění nechtěného náhrdelníku tak zřejmě zvířeti velmi ulevilo.

Čtyřletý samec byl zátěže zbaven při čtvrtém pokusu. Spatřen byl v sobotu večer jihozápadně od Denveru, následně mu pracovníci přírodního parku podali uklidňující látky. Původním plánem bylo pneumatiku odříznout. To však bohužel nešlo kvůli ocelové patce. Pracovníci parku proto odstranili jelenovi paroží, aby mu mohli pneumatiku sundat přes hlavu.

"Raději bychom pneumatiku odřízli a nechali mu paroží v době říje," uvedl v pondělním prohlášení Scott Murdoch ze správy coloradských parků. Po odstranění pneumatiky byl jelen podle Murdocha v překvapivě dobrém stavu. "Vlastně mě šokovalo, jak dobře na tom byl," poznamenal.

Ochránci přírody si poprvé jelena s pneumatikou kolem krku všimli v červenci 2019, když sčítali zvěř. Později na něj narazili ještě několikrát mezi okresy Park a Jefferson. Na dlouhé měsíce pak jelen většinou v zimě zmizel. Předchozí pokusy zvířeti podat sedativa selhaly, jelikož se správcům parku nepodařilo k jelenovi dostatečně přiblížit i proto, že v okolí byli další jeleni. To se však podle Murdocha díky době říje změnilo.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.