Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Úterý 30. 11. 2021
Svátek má Ondřej
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Američané mají nyní větší zájem o trvale udržitelný cestovní ruch


7. října 2021 00:59

PRAHA (ČTK) - Američané chtějí podle státní agentury CzechTourism nyní cestovat šetrněji než před vypuknutím pandemie koronaviru. Mají větší zájem o trvale udržitelný cestovní ruch. Americké společnosti budou při výběru destinací k tomuto faktoru přihlížet, v případě podnikatelských cest mohou některé firmy vyžadovat takzvané zelené certifikáty například u hotelů. Na on-line semináři to řekla ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism pro Spojené státy a Kanadu Michaela Claudino.

Pro přilákání amerických cestovatelů na udržitelné jednání mohou podle Claudino stačit i maličkosti, jako jsou recyklovatelné lahve na pití s názvem cestovní kanceláře nebo agentury, namísto jednorázových plastových lahví. V programu by měla být zařazena návštěva lokálních míst a bude dobré upozornit na to, že ubytování je držitelem "zeleného certifikátu". V amerických společnostech mívají podle Claudino oddělení zaměřená právě na udržitelnost, která sledují přístup partnerů k této oblasti právě například u služebních pobytů.

Američané budou podle Cladino chtít vědět, že jejich návštěva negativně neovlivnila danou destinaci.

V počtu cest vedou podle Claudino takzvaní mileniálové a generace Z, tedy mladí lidé a také majetní turisté. Ti podle ní vyžadují cestování s hlubším významem, namísto "konzumního". Přejí si exkluzivní a autentické zážitky. "Důraz je na lokální zážitek či méně exponovaná místa," uvedla.

Proočkovanost způsobila ve Spojených státech podle Claudino nárůst počtu rezervací pobytů. Stoupl zájem o domácí dovolenou a předpokládá se, že zůstane na vzestupu. "Lidé ale mají zájem cestovat, a to, že byli tak dlouho zavření, nahrává tomu, že budou chtít trávit delší dobu na cestách. Doufáme v to, že budou trávit delší dobu než čtyři až pět dní v nějaké destinaci," řekla. Doplnila, že se také zkracuje období, ve kterém se lidé rozhodují o uskutečnění cesty. Rezervaci si zhruba třetina Američanů nyní zajišťuje měsíc až tři před odjezdem.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.