Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Úterý 30. 11. 2021
Svátek má Ondřej
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Ropovod, který způsobil havárii u Kalifornie, je posunutý o desítky metrů


6. října 2021 11:18

Huntington Beach (USA) (ČTK) - Ropnou havárii u břehů jižní Kalifornie způsobilo prasklé potrubí, které bylo ze své původní polohy na dně oceánu posunuto o desítky metrů. Podle agentury AP to oznámily místní úřady. Zjištění podporuje dosud nepotvrzenou teorii, že ropovod poničila lodní kotva.

Potápěči určili, že potrubí bylo "podélně vychýleno" z původní polohy v délce více než 1200 metrů. Přemístěním v něm vznikla puklina o délce 33 centimetrů, uvedla Rebecca Oreová z americké pobřeží stráže. Právě tato instituce byla pověřena vyšetřováním incidentu, při němž únik skoro 573 000 litrů ropy do oceánu zamořil kilometry pobřeží jižně od Los Angeles. Co přesně přemístění a následné roztržení pláště ropovodu způsobilo, Oreová nesdělila.

Martyn Willsher - ředitel firmy Amplify Energy, která ropovod provozuje - uvedl, že potrubí nyní zaujímá polohu "téměř do půlkruhu". "Potrubí se v podstatě napnulo jako luk. V nejzazším bodě je 32 metrů od svého původního umístění," řekl Willsher.

Willsher již v pondělí řekl novinářům, že jednou z vyšetřovacích verzí je poškození ropovodu lodní kotvou. Tuto verzi začala prověřovat i pobřežní stráž, podle níž nad ropovodem běžně proplouvají nákladní lodě.

Kalifornské úřady kvůli havárii uzavřely několik pláží a vydaly v zasažené zóně zákaz rybaření. Uzávěra může podle AP trvat i několik týdnů. Starostka nejhůře postiženého města Huntington Beach Kim Carrová označila únik za ekologickou katastrofu.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.