Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Úterý 30. 11. 2021
Svátek má Ondřej
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

V brněnském Centru Kociánka začal pilotní projekt včelaření pro vozíčkáře


28. srpna 2021 00:32

BRNO (ČTK) - V brněnském Centru Kociánka, které všestranně pomáhá tělesně postiženým, začal pilotní projekt včelaření pro vozíčkáře. Speciálně upravený úl věnoval Slovinský včelařský svaz. Účelem projektu je předání znalostí a zkušeností ze včelařství českým vozíčkářům a také zvýšení povědomí o významu včel pro životní prostředí, řekl předseda svazu Boštjan Noč.

Upravený úl pro vozíčkáře se skládá ze tří částí. S každým ze tří přibližně dvacetikilových bloků může včelař otáčet kolem kovové konstrukce, což usnadňuje manipulaci. Celý úl se dá podle potřeby a nároků na výšku včelaře položit na zem i zvednout. Své využití najde v zahradě v centrální části areálu, kde už jsou například vyvýšené záhony pro zahradničení.

Projekt včelaření pro vozíčkáře vznikl v Centru Kociánka díky spolupráci ParaCENTRA Fenix se Slovinským včelařským svazem. Právě ve Slovinsku, kde je včelařství oblíbené, trval obdobný projekt spojující včelaře a lidi na vozíčku čtyři roky.

"Zapojování invalidů do společnosti je v Česku i Slovinsku velice úspěšné a obě země si to uvědomují. Tato spolupráce má význam, a to nejen pro rozvoj osobnosti po úrazu nebo nemoci," řekl předseda slovinské asociace paraplegiků Dane Kastelic.

"Včelaření pro vozíčkáře je významným rozšířením našich služeb a věřím, že nezůstane jen u nás a budeme tento nápad šířit i do jiných zemí," uvedl ředitel ParaCENTRA Fenix Michal Odstrčil. Součástí projektu je vzdělávání lidí na vozíčku v oblasti včelařství, které nabídli slovinští partneři.

Centrum Kociánka poskytuje rehabilitace pro lidi s postižením, sociální a zdravotní služby a úzce spolupracuje se školami. V současné době se stará přibližně o 300 lidí s postižením napříč všemi věkovými kategoriemi. V Centru Kociánka sídlí ParaCENTRUM Fenix, které pomáhá lidem po poranění míchy.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.