Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 24. 9. 2021
Svátek má Jaromír
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Na zahradě domu na Hradecku chytili metrovou krajtu královskou, unikla z terária


31. července 2021 00:40

CHLUMEC NAD CIDLINOU (ČTK) - Asi metr dlouhá krajta královská překvapila obyvatele rodinného domu v Chlumci nad Cidlinou. Škrtič se dostal na zahradu domu po úniku z terária. Ještě před příjezdem hasičů a policie oznamovatel případu spolu se sousedem hada odchytili do krabice, vyplynulo ze sdělení zástupců policie a hasičů. Nikomu se nic nestalo.

"Nejedovatého hada si policisté převzali a zajistili mu odbornou péči u herpetologa, ne však na dlouho. Na linku 158 se telefonicky ozvala jeho majitelka, která hlásila útěk krajty, jež se nedopatřením dostala ven z terária," řekla mluvčí policie Eva Prachařová.

Policisté po ověření všech okolností, že had v době svého pobytu na svobodě nikoho neohrozil, krajtu vrátili chovatelům. "Na místě vyzvali chovatele k důkladnějšímu zabezpečení a celou situaci vyřešili domluvou," dodala Prachařová.

Podle mluvčí krajských hasičů Martiny Götzové byl had při příjezdů hasičů na místo už v krabici. "Had měřil asi jeden metr. Operační středisko hasičů se spojilo s herpetologem a přes fotografii pořízenou na místě určil, že se jedná o krajtu královskou. Hada si převzala Policie ČR," řekla ČTK Götzová.

Krajta královská je škrtič, loví tak, že oběť udusí smyčkami svého svalnatého těla. Vyznačuje se minimální agresivitou a je spíše plachá.

Hasiči a policisté v Královéhradeckém kraji pomáhali v létě s odchytem plazů už několikrát, většinou šlo o nejedovaté užovky. Svým výrazným zbarvením přesto vzbuzují u některých lidí strach. Dramatický případ řešili zdravotníci v kraji na začátku července, kdy na Broumovsku uštkl neznámý had dítě. Bylo v ohrožení života. Záchranáři dítě převezli vrtulníkem do nemocnice.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.