Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Sobota 31. 7. 2021
Svátek má Ignác
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Zajímá vás, jestli ekologii řeší firmy jako Samsung?


20. července 2021 17:27

() - Ekologie a udržitelnost jsou témata, která řeší i velké nadnárodní firmy. Korejská společnost Samsung také vnímá důležitost ekologie a přijala proto opatření, která mají situaci životního prostředí zlepšit. Soustředí se hlavně na snížení uhlíkové stopy, ekologické produkty a kruhovou ekonomiku.

I nadnárodní velké firmy si uvědomují důležitost udržitelnosti a ekologického chování. Společnost Samsung v rámci svého programu odpovědného chování přijala hned několik opatření, která mají za důsledek snížení spotřeby energie a tím pádem i snížení uhlíkové stopy.

Kroky k nápravě klimatických změn

Příkladem takového opatření je implementace IoT (internetu věcí) do systémů topení, ventilace a klimatizace na pracovištích v Yeongdeok v Koreji nebo Ho Či Minově městě ve Vietnamu. Pomocí monitorace a pokročilých algoritmů úspory energie se podařilo snížit spotřebu energie v Ho Či Minově městě o 12,4 %. Společnost plánuje tuto technologii rozšířit i do dalších pracovišť v Koreji, USA a jihovýchodní Asii.

Dalším krokem ke snížení uhlíkové stopy byl závazek přechodu na 100 % obnovitelné energie do roku 2020 na území USA, Číny i Evropy. Závazek se společnosti podařilo naplnit již rok před stanoveným cílem a v roce 2020 došlo ke snížení skleníkových plynů o 5,68 milionů tun, což je hodnota o 16 % vyšší oproti roku 2019.

Snížení celkové spotřeby elektrické energie dosahuje Samsung i vývojem účinnějších spotřebičů a inovací. Zavedením vysoce energeticky účinných komponent v chladničkách se podařilo snížit roční spotřebu energie o 42 % v porovnání s rokem 2008. Ekologické aktivity Samsungu jsou navíc uznávány po celém světě a byly mu uděleny různé ekologické certifikace v mnoha zemích.

Zábava, praktičnost a ekologie v jednom

Samsung balí své větší produkty jako jsou televizory, monitory, vysavače nebo třeba soundbary do speciálně navržených ekologických krabic pro snadnou recyklaci. Navíc na svých stránkách nabízí návody, co lze z krabic vytvořit a snížit tak množství odpadu. Z krabic je možné vyrobit různé poličky, domečky pro domácí mazlíčky, hračky nebo stojany na telefon. Veškeré nápady a návody najdete na stránkách www.samsung-ecopackage.com.

Kruhem k udržitelné ekonomice

V rámci kruhové ekonomiky společnost Samsung neustále zefektivňuje spotřebu zdrojů, a to nad rámec běžné praxe. Velmi dbá na to, aby komponenty a zdroje, byly v co největší míře opakovaně využitelné a aby po uplynutí životnosti byly recyklované. Tímto přístupem Samsung snižuje množství přírodních zdrojů, skleníkových plynů a dalších znečisťujících látek, které vznikají při výrobě. Korejské společnosti se podařilo dosáhnout 95% míry recyklace odpadu na pracovištích Samsungu. Například v recyklačním centru Asan v roce 2019 zpracovali 338 000 chladniček, praček a IT zařízení a získal z nich 24,5 tun kovů a plastů k recyklaci. Samsung využívá i šetrné obaly jako jsou bioplasty a papír, který má certifikaci pro udržitelné lesnictví.

Pokud vás zajímá víc informací o ekologických aktivitách Samsungu, navštivte stránky www.samsung.com/cz/sustainability/environment/.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.