Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Sobota 31. 7. 2021
Svátek má Ignác
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Zlatý list v karanténě je u konce


2. července 2021 16:34

PRAHA (ČSOP) - Zlatý list je tradiční přírodovědná terénní soutěž dětských kolektivů věku základní školní docházky. Rok se s rokem sešel a situace kolem pandemie nebyla ani pro letošní 49. ročník soutěže příznivá, a proto jsme již podruhé připravili on – line formu soutěže "Zlatý list v karanténě".

Za vydatné pomoci odborníků z jednotlivých oborů jsme opět připravili deset on – line testů. Každý týden, počínaje 12. 4., jsme zveřejnili dva testy různé obtížnosti jedné odbornosti.

Jsme u konce, uplynulo deset týdnů od zahájené soutěže "Zlatý list v karanténě". Každé pondělí, úderem pravého poledne, jsme zveřejnili nový test na vybrané přírodovědné téma (entomologie, mykologie, ichtyologie, či geologie a další …). Každé téma bylo zpracováno do dvou variant – jednodušší pro mladší účastníky a náročnější pro starší účastníky. Kromě dětí ve věku základní školní docházky se jej zúčastnili studenti SŠ, VŠ i rodiče soutěžících a dokonce i učitelé. Jak už tomu tak bývá, některé testy byly jednodušší i ve své náročnější podobě a jiné se staly strašáky ještě před svým uveřejněním, protože se jedná o obecně zažitou iluzi, že otázky z dané odbornosti jsou náročné, např. mykologie. S příchodem uvolňování restrikcí a rozvolňováním opatření se účastníci postupně vraceli do škol a k pobytu venku a tím lehce opadl zájem o on – line testy.

Přesto se Zlatý list v karanténě může pochlubit vysokou účastí. Za dobu trvání soutěže bylo vyplněno 932 jednodušších testů a 521 náročnějších variant testů. Nejvíce testů vyplnili žáci ve věku 9 – 12 let. Účastníci si mohli díky testům zlepšit svoje znalosti z přírodovědných oborů a navíc získat také malý věcný dárek. Stačilo vytrvat a vyplnit všech deset testů. Z těchto nejvytrvalejších jsme vylosovali 50, k nimž odměna poputuje.

Zlatý list je neodmyslitelně spojený s jeho generálním partnerem, společností NET4GAS, s. r. o. Za podporu děkujeme rovněž Lesům ČR, s.p., Státnímu fondu životního prostředí a Ministerstvu životního prostředí.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.