Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 24. 9. 2021
Svátek má Jaromír
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

O samosběr jahod je stále větší zájem, sklizeň ve Vraňanech je nejlepší za desetiletí


19. června 2021 11:23

VRAŇANY (ČTK) - O samosběr jahod stále roste zájem, letošní úroda je zatím výborná, a to jak kvalitou, tak kvantitou. V jahodárně ve Vraňanech na Mělnicku sklizeň nyní označují jako nejlepší za desetiletí, řekl ČTK majitel jahodárny Milan Hanč.

"Sezona samosběru ve Vraňanech začala zhruba o deset dní později než loni," uvedl Hanč. Důvodem byl chladnější a deštivější počátek jara. Minulý rok byl samosběr v plném proudu už počátkem června.

Letos zákazníci za kilogram jahod sesbíraných vlastními silami zaplatí 70 korun. U jahodárny dnes ráno parkovaly desítky automobilů, denně sem míří stovky sběračů. Lidé si podle Hanče nákup jahod spojený se samosběrem v posledních letech velmi oblíbili, mají jej spojený se zážitkem i pobytem na čerstvém vzduchu.

Právě na zážitky se chce vedení vraňanské jahodárny soustředit i v plánovaném rozvoji. Nyní buduje dřevostavbu, v níž bude prodejna s kavárnou. Lidé v ní budou moct lokální produkty nejen zakoupit, ale i ochutnat.

Jahody ve Vraňanech pěstují na 40 hektarech, ne všechny jsou ale určeny pro samosběr. Zájemci mohou využít i samosběr hrášku, který zde roste na třech hektarech. Množství zákazníků z Mělnicka a okolí do Vraňan pravidelně jezdí i pro další druhy ovoce a zeleniny.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.