Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Sobota 31. 7. 2021
Svátek má Ignác
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Tanečníci upozorňují na nedostatek pitné vody, do akce se zapojí i Češi


12. června 2021 15:38

KLADNO (ČTK) - Dneškem vyvrcholí taneční projekt, který upozorňuje na nedostatek pitné vody na mnoha místech světa. Koná se pod názvem Global Water Dances každé dva roky. Letos se koná pošesté a pořadatelé jej rozšířili na celý týden počínaje 8. červnem, kdy se slaví Světový den oceánu. Vzhledem k pandemii se letos netančí veřejně ve stejnou hodinu a stejný den, ale účastníci skládají dohromady ze záznamů svých akcí jedno filmové dílo.

V Česku tvůrci zvou veřejnost na festival Kladenské dvorky, kde bude film zachycující taneční rituály k uctění vody k vidění od 20:00. Poté následuje beseda s tvůrci. Program provází výstava fotografií Igora Hlavinky, který proces vzniku filmu a taneční rituály dokumentoval.

Tanečníci navzdory nepříznivému počasí tančili během května v čase svítání u různých vodních zdrojů a toků v Praze, například na ostrově Štvanice, u Mariánského pramene nebo v meandrech Botiče v Hostivaři.

Akce se v minulých letech účastnily stovky choreografů a tanečníků po celém světě. Chtějí poukázat na to, že zhruba 2,5 miliardy lidí na zeměkouli žije bez adekvátní hygieny a ročně zemře pět milionů lidí na otravu znečištěnou vodou. Organizátoři doufají, že se jim podaří prostřednictvím taneční akce zvýšit povědomí o lokálních i světových tématech pitné vody. Chtějí inspirovat jednotlivé komunity, aby společně hledaly řešení.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.