Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Sobota 31. 7. 2021
Svátek má Ignác
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

V Ghaně zasadili pět milionů nových stromů


12. června 2021 01:47

AKKRA (ČTK) - Tisíce lidí v Ghaně zasadily pět milionů stromů. Vládou organizovaná akce zvaná Zelená Ghana se má od nynějška konat pravidelně každý rok. Ve srovnání se začátkem 20. století, kdy měla Ghana 8,2 milionu hektarů lesů, je jich tam nyní 1,6 milionu. Nejvíce zalesněných ploch ubylo v posledních třiceti letech a smyslem akce je obnovit šest milionů hektarů lesního porostu, sdělil ministr ochrany životního prostředí Samuel Abu Jinapor.

Ke včerejšímu sázení se připojil i prezident Nana Akufo-Addo, když zasadil strom v zahradě u sídla vlády v Akkře.

Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) řadí západoafrickou Ghanu k tropickým zemím, v nichž lesy ubývají nejrychleji. Hlavním důvodem je vysušování vlivem klimatických změn, nelegální těžba zlata a kácení stromů používaných k výrobě dřevěného uhlí. Lesy se také ničí, aby se získala půda pro pěstování kakaovníku.

Sazenice stromů dostali vesničané, představitelé veřejné správy i místních úřadů a také školy.

Loni podobnou kampaň obnovy lesů zahájilo sousední Pobřeží slonoviny, kde chtějí mít do roku 2030 lesy na šesti milionech hektarů.

Problém úbytku lesních ploch je globální. V květnu ubylo v brazilské Amazonii ve rovnání s loňským květnem o 41 procent lesů více - vykáceli tam stromy na ploše 1180 kilometrů čtverečních, což je zhruba třetina rozlohy Karlovarsklého kraje.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.