Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Sobota 12. 6. 2021
Svátek má Antonie
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Jaká je vaše uhlíková stopa? iRozhlas nabízí rychlou odpověď ve své kalkulačce


10. května 2021 10:06

PRAHA (Ekolist) - Chcete si vyčíslit svou uhlíkovou stopu a podívat se, jak jste na tom ve srovnání se zbytkem české společnosti? iRozhlas dnes zveřejnil jednoduchou kalkulačku, která umožní každému snadno zjistit, jak na tom se svou uhlíkovou stopou je.

A kromě toho iRozhlas nabízí i obsáhlý informační doprovod, který naši uhlíkovou stopu zasadí do kontextu nejen klimatické změny, ale i do společenského kontextu. Jinak se totiž na změnách klimatu podílí bohatí lidé a jinak lidé, kteří v ruce obrátí dvakrát každou korunu. Zjistit, do jaké společenské třídy patříte, si můžete v jiné kalkulačce iRozhlasu.

iRozhlas čerpá i z rozsáhlého výzkumu, který si nechal na reprezentativním vzorku české populace loni udělat.

Uhlíková kalkulačka iRozhlasu je zjednodušený nástroj, který uživatelům umožňuje vyplnění, aniž by museli zadávat detailní informace například o spotřebě plynu či elektřiny. Vše dokáže člověk zadat z hlavy. Pokud byste toužili si svou uhlíkovou stopu změřit přesněji, můžete využít sofistikovanější nástroj, který však po vás už bude chtít více informací, například znalost o spotřebě elektrické energie či plynu za rok. Kalkulačka Moje stopa, Uhlíková stopa či Carbonfootprint.

mmo

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.