Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Sobota 12. 6. 2021
Svátek má Antonie
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Ještě neznáte produkty neutrální k životnímu prostředí? Seznamte se s řadou Pro Climate


10. května 2021 08:46

() - Novinkou v prodejnách dm jsou produkty řady Pro Climate, které jsou jedinečné svým pojetím šetrnosti k životnímu prostředí. Odborníci z Technické univerzity v Berlíně pomohli společnosti dm s výpočtem environmentálních nákladů spjatých s jejich výrobou a likvidací. Ty byly následně pečlivě analyzovány, sníženy a kompenzovány v pěti oblastech životního prostředí: klimatická změna, eutrofizace, okyselování, oxidační smog a narušování ozonové vrstvy.

Tématu trvalé udržitelnosti se společnost dm věnuje dlouhodobě, již v minulosti se uchýlila ke snížení spotřeby plastů a naopak zvýšení podílu recyklovaného materiálu v obalech, zavedení širší nabídky tuhých produktů v papírových krabičkách nebo zařazení plnicích stanic na ekodrogerii do prodejen. Novinkou v sortimentu jsou produkty řady Pro Climate, kterou nabízí privátní značky jako alverde, Denkmit, Jessa, SUNDANCE či Sanft&Sicher.

Komplexní analýza životního cyklu produktů

Proces neutrality k životnímu prostředí začíná ekologickou bilancí. Společně s Technickou Univerzitou v Berlíně sledovala dm životní cyklus vybraných produktů privátních značek a ten rozdělila do jednotlivých „životních etap“. Ty pak byly analyzovány a vyhodnoceny. Analýzy se nezabývaly pouze emisemi CO2, ale dopady životního cyklu produktů v pěti kategoriích vlivu na životní prostředí: klimatickou změnu, eutrofizací, okyselováním, oxidačním smogem a narušováním ozonové vrstvy.

Díky tomuto komplexnímu přístupu jsou produkty Pro Climate neutrální k životnímu prostředí, nelze o nich tedy hovořit pouze jako o produktech klima neutrálních. „Dopad na životní prostředí snižujeme v nejvyšší možné míře již při vývoji produktů optimalizací výrobního procesu. Zohledňujeme i výběr použitých přísad nebo složení obalů,“ vysvětluje profesor Matthias Finkbeiner z Technické univerzity v Berlíně.

Kompenzační projekty

Aby byly kompenzovány nevyhnutelné dopady výroby a likvidace produktů na životní prostředí, vypočítávají se pro každý produkt environmentální náklady. Výslednou částku investuje dm do tří oblastí v Německu, které byly negativně ovlivněny průmyslovou činností nebo těžbou. Společnost dm na těchto kompenzačních projektech spolupracuje se společností HeimatERBE, která tyto oblasti spravuje a revitalizuje, případně co nejlépe zhodnocuje. Z dlouhodobého hlediska tak vznikají ekologicky cenné biotopy, které pomáhají podporovat biologickou rozmanitost a vyrovnávat se s dopady klimatických změn.

K tématu Pro Climate se více dozvíte na dm.cz/proclimate.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.