Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 24. 9. 2021
Svátek má Jaromír
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Soukromé arboretum na Břeclavsku se otevřelo veřejnosti, zabaví i děti


25. dubna 2021 00:49

NĚMČIČKY (ČTK) - Interaktivní hry z přírodních materiálů, bludiště, obří hnízdo s tajemnými vejci nebo dřevěný xylofon mohou vyzkoušet rodiny s dětmi při návštěvě arboreta v Němčičkách na Břeclavsku. Pro veřejnost se soukromá zahrada otevřela od dubna, aby rozšířila možnosti vyžití s dětmi venku, řekla ČTK majitelka arboreta Klára Stávková. Zatím je přístupné jen o víkendech.

"Arboretum tady postupně vzniká už deset let. Původně to byla součást vinohradu, když ale vznikla v sousedství bobová dráha, kvůli sloupům by tuhle část nebylo možné traktorem obdělávat, tak jsme tu vinohrad zrušili. Manžel mi navrhl, abych prostor využila pro vytvoření zahrady, což je můj velký koníček," popsala vznik arboreta Stávková.

Zveřejnil(a) Arboretum Němčičky dne Sobota 10. dubna 2021

Postupně tedy vysazovala v prostoru rostliny, došlo i na terénní úpravy a další zvelebování svažitého terénu. "Původně jsme využívali tento prostor pro vlastní účely, posezení s přáteli, později i pro návštěvníky našeho penzionu. A letos mě moje dcery přesvědčily, abych umožnila vstup i lidem, kteří už nevědí, kam děti vzít na procházku," dodala.

Děti se v Arboretu mohou zabavit prozkoumáváním chodníčků, stezek a žebříků, lovením dřevěných rybek z malého rybníčku nebo mnoha různými hrami. Na vyzkoušení je tu i stezka, po které se chodí naboso.

Co zatím chybí, je přehled rostlin, které jsou v arboretu k vidění. "Jsou tu některé velmi speciální kusy vedle úplně obyčejných kytiček, které má na zahrádce každý," poznamenala Stávková.

O víkendech mohou teď zájemci arboretum mezi 10:00 a 17:00 navštívit, vstupné je dobrovolné. V zahradě najdou lidé i samoobslužný kiosek s malou svačinou, za kterou zaplatí do kasičky.

V poslední dubnový den sem i letos mohou lidé přicházet na pálení čarodějnic. Při dodržení platných opatření si mohou opéct špekáček nad ohněm a děti v kostýmech si mohou vyzkoušet speciálně připravené hry.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.