Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 24. 9. 2021
Svátek má Jaromír
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Hasiči na jihu Moravy zasahují u požárů porostů, varují před nimi


26. března 2021 10:56

BRNO (ČTK) - Hasiči v Jihomoravském kraji letos vyjížděli zatím k 23 požárům porostů. Stojí za nimi často neopatrnost lidí, kteří odhodili nedopalek nebo neuhlídali pálení. Nawebuhasičů to uvedl mluvčí Jaroslav Mikoška.

Jen ve čtvrtek zasahovali hasiči u několika takových požárů. Například v Adamově na Blanensku, kde hořel keř, v Hodoníně hasili požár trávy na ploše asi 50 metrů čtverečních, a v Hrušovanech nad Jevišovkou hořel lesní porost.

Některé požáry porostů by přitom vůbec nemusely vzniknout. "Mezi příčiny typických jarních požárů patří neopatrnost a nedbalost lidí, kteří odhodili nedopalek, neuhlídali pálení nebo dokonce přistoupili k plošnému vypalování trávy. Tyto dva termíny je však nutné rozlišovat," uvedl Mikoška.

Vypalování trávy v tuzemsku zakazuje zákon o požární ochraně. Fyzické osobě za tento přestupek hrozí pokuta až do 25 000 Kč, právnické až do půl milionu korun.

Kontrolovaně pálit biologický odpad po úklidu zahrad fyzické osoby mohou, ale za podmínek stanovených dotčenými zákony a vyhláškami obcí. Právnické osoby je povinně musí předem nahlásit hasičům. Ohlašování pálení však v případě větších ohňů hasiči doporučují i fyzickým osobám, lze je nahlásit přes internetový formulář. Nahlášením se případně předejde zbytečnému výjezdu hasičů.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.