Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pondělí 25. 10. 2021
Svátek má Beáta
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Města v Karlovarském kraji plošné kontroly topiva nechystají


31. prosince 2016 10:44

K. VARY (ČTK) - Města v Karlovarském kraji nechystají intenzivní kontroly paliv, které používají obyvatelé k topení. V případě stížností jsou ale připravena využít nové zákonné možnosti zkontrolovat konkrétní kotel a to, čím se v něm topí. Pro města v kraji je větším problémem dopravní znečištění.

"Nějaké speciální kontroly město nechystá. Ale jsme připraveni operativně reagovat na upozornění od obyvatelů města a celou situaci prověřit. Ale nějaké velké kontroly nechystáme," řekl ČTK starosta Sokolova Jan Picka (ČSSD). "Budeme si asi více všímat například domů, které se pronajímají sociálně slabším lidem, protože tam je určitý předpoklad, že budou topit vším, co najdou," doplnil Picka.

Podobné je to i v krajském městě. "Náš odbor životního prostředí bude provádět kontroly namátkově, například v případě, že provozovatel nějakým způsobem obtěžuje své okolí. Kontroly plošné nebo dokonce systematické v současné době neplánujeme," uvedl mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.

"Jednak ani není smyslem novely, aby obce s rozšířenou působností fungovaly jako sledovači komínů, a jednak náš odbor, pod který ochrana ovzduší spadá, řeší nejen ochranu ovzduší, ale také ochranu zvířat, rostlinolékařství, rybářství, lesní hospodářství," doplnil Kopál.

Podle starosty Chebu Petra Navrátila (zvolen za ČSSD) je ve městě větší problém ze znečištěním dopravou než spalinami z kotlů. "Od té doby, co město přešlo na centrální vytápění plynem, se znečištění výrazně snížilo. Pokud by někde mohly být problémy, tak spíše v okrajových částech města, kde převažují lokální topeniště. Nějaké plošné kontroly neplánujeme, při stížnostech ale budeme reagovat," řekl ČTK Navrátil.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.