Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 3. 12. 2021
Svátek má Svatoslav
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Kanada čelí žalobě kvůli odvolání podpisu klimatické dohody z Kjóta


16. ledna 2012 13:17

PRAHA (Ekolist) - Vystoupení Kanady z dohody o ochraně klimatu je nelegální. Tvrdí to kanadský profesor práva a bývalý poslanec, který se podává na kanadskou vládu žalobu. Zprávu přinesla agentura Reuters.

Daniel Turp, který na montrealské univerzitě přednáší právo, tvrdí, že současná kanadská vláda porušila zákony země tím, že se rozhodla opustit Kjótskou dohodu bez předchozí konzultace s parlamentem.

V polovině prosince prohlásil ministr životního prostředí Peter Kent, že se Kanada stane první zemí, která využije svoje právo a opustí dohodu o snižování emisí skleníkových plynů.

Díky tomu prý Kanada ušetří téměř 14 miliard amerických dolarů. Kanada se totiž zavázala, že sníží emise skleníkových plynů o 6 % mezi lety 2008-2012 oproti úrovni z roku 1990. Ve skutečnosti ale kanadské emise vzrostly – téměř o 30 %.

„Myslím, že tu máme zajímavý případ. A doufám, že soud rozhodne, že vláda nemůže ignorovat parlament a zákony, kterými byla kjótská dohoda přijata,“ řekl Turp v telefonickém rozhovoru serveru Point Carbon News.

Turp tvrdí, že vládnoucí Konzervativní strana porušila zákon z roku 2007, který implementuje Kjótskou dohodu do kanadského práva. Zákon vládě umožňuje přijmout řadu opatření, které zavádějí dohodu o ochraně klimatu do praxe.

K žalobě se podle Daniela Turpa má připojit ještě organizace ochránců životního prostředí Association Québécoise de Lutte contre la Pollution Atmosphérique (AQLPA). Profesor je také ochoten svůj spor vést až k ke kanadskému nejvyššímu soudu, pokud nebude úspěšný u federálního soudu.

hch

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev
16. 1. 2012 Martin14159
to je zajímavé ale logické
16. 1. 2012 Jan Šimůnek
Plánovnou socialistickou ekonomiku
17. 1. 2012 Marek F.
inu
17. 1. 2012 Jan Šimůnek
inu
17. 1. 2012 Marek F.
"špatná strana sporu"?


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.