Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 3. 12. 2021
Svátek má Svatoslav
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

ABC: Andalusie, Baleárské a Kanárské ostrovy v čele nárůstu produkce CO2 ve Španělsku


29. listopadu 2010 14:05

PRAHA/MADRID (Ecomonitor) - Andalusie, Baleáry, Kanáry, Kantábrie, Valencie, Murcie, La Rioja, Extremadura, Navarra, Madrid a africká Ceuta a Melilla jsou v čele růstu emisí skleníkového plynu oxidu uhličitého v rámci Španělska za období 1990 až 2009, informuje server ABC.es. Naproti tomu Asturie, Kastilie a León, Galicie a Aragonie jsou oblasti, kde se emise podle zprávy španělské odborové organizace Comisiones Obreras zvedly nejméně.

Mezi faktory, které umožnily snížení emisí, patří růst cen ropy, snížení spotřeby uhlí pro výrobu elektrické energie, pokles poptávky po elektřině, uvedení do provozu nových paroplynových elektráren kombinovaného cyklu a zvýšení počtu zdrojů obnovitelné energie, především větrných elektráren.

Odborová organizace Comisiones Obreras tvrdí, že emise CO2 se ve Španělsku mezi lety 1990 a 2009 zvýšily o 28,5 procent, a to i po „důležitých“ poklesech v letech 2008 a 2009 způsobených krizí.

„Vláda nemůže sama za sebe snížit emise, které překračují limity povolené Kjótským protokolem. Musí počítat se spoluprací různých úřadů, odborů, podniků a občanů,“ říká zástupce Comisiones Obreras.

Zdroje pro vypracování zprávy pocházejí z Evropské agentury pro životní prostředí (EEA), ministerstva průmyslu, cestovního ruchu a obchodu, ministerstva životního prostředí, venkova a moře, ministerstva financí, Národního statistického ústavu, Institutu studií životního prostředí (IDEA), společností Repsol, Gas Natural, UNESA, Iberdrola, Endesa a Red Eléctrica de España a statistických ročenek vypracovaných samotnými Autonomními společenstvími.

Podle zprávy Andalucía, Baleares, Canarias y Cantabria lideran el aumento de CO2 zveřejněné na serveru ABC.es dne 18. listopadu 2010.

Petr Vadas Mazanec

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.