Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Středa 19. 1. 2022
Svátek má Doubravka
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

EurActiv: Novou klimatickou strategii představí EU do června 2010


16. března 2010 12:28

PRAHA/ŠTRASBURK (Ecomonitor) - Musí to být Evropská unie (EU), kdo bude iniciovat další mezinárodní rozhovory o boji s klimatickou změnou. Ani po neúspěších na klimatické konferenci v Kodani by se neměla nechat EU odradit a ihned nastartovat nové dialogy vedoucí k podpisu právně závazného dokumentu ohledně klimatu. To jsou slova eurokomisařky Connie Hedegaardové, která zazněla minulý týden na shromáždění ve Štrasburku. Informoval o tom server EurActiv.cz.

Connie Hedegaard
"Konkrétní cíle na snížení emisí chci stanovit do prosince 2010, tedy před zahájením klimatické konference v Mexiku," uvedla Connie Hedegaard, komisařka pro ochranu klimatu.
Foto: Mogens Engelund/Wikimedia Commons

Europoslance seznámila Hedegaardová podle serveru EurActiv s novou strategií EU, která staví na tom, že bude Evropa příkladem pro ostatní tím, že „sama podnikne jasné a rozhodné kroky a stane se světovým regionem, který se ke klimatu chová nejpřátelštěji". „Když to provedeme inteligentním způsobem, zvýšíme svou konkurenceschopnost, posílíme energetickou bezpečnost, povzbudíme růst zelené ekonomiky a inovací a zároveň vytvoříme nové pracovní pozice,“ uvedla Hedegaardová.

EurActiv uvádí, že nová klimatická strategie bude představena dřív, než v červnu zasedne Evropská rada. V rámci ní vznikne i dokument s názvem „Evropa 2020“, která si „klade za cíl během příštích deseti let snížit dovoz energetických surovin (především ropy a zemního plynu) do zemí Unie o 60 miliard eur.“ Dlouhodobé cíle do roku 2050 ohledně klimatických opatření budou zveřejněny do konce tohoto roku, uvádí EurActiv.

„Na příštím zasedání Evropské rady vyzvu členské státy, aby tuto strategii podpořily,“ komentoval plán předseda Evropské komise José Manuel Barroso. „Signály, které přicházejí z hlavních měst největších znečišťovatelů, bohužel nenapovídají urychlení dohody,“ oznámila Hedegaardová.

Svou novou strategii, jak postupovat po nezdaru dál, tedy EU představí do června. Konkrétní dosažitelné cíle ohledně snižování emisí pak chce Hedegaardová podle EurActiv stanovit do začátku klimatické konference v Mexiku v prosinci 2010.

Podle EurActiv zahajuje dánská komisařka Hedegaardová tento týden diplomatickou misi návštěvou USA a Mexika a koncem měsíce přivítá v Bruselu zástupce Číny. V dubnu ji čeká cesta do Indie, Japonska a Číny.

Podle článku 'EU představila novou klimatickou strategii' vydaného 10. března 2010 na serveru EurActiv.cz.

Dominika Patrovská

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev
16. 3. 2010 Jiří Svoboda
Je opravdu neděje?
17. 3. 2010 fafnir
Je opravdu neděje?
16. 3. 2010 Aleš
co vytvoří určitě
17. 3. 2010 Jasan
Kdyby se
18. 3. 2010 Jiří Svoboda
Kdyby se
17. 3. 2010 Novák
nová evropská RVHP ???


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.