Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství > Doprava > Kanál D-O-L MAPA STRÁNEK
Zpravodajství
Kanál D-O-L
Související články odjinud
:
23. října 2014
:
7. ledna 2014
25. června 2012
24. ledna 2011
9. listopadu 2009
23. dubna 2009
14. října 2008
16. září 2008
Další články
Od:
Do:
Výběr článků z jiných médií vám přinášíme ve spolupráci se serverem EcoMonitor
Související tiskové zprávy
21. září 2016
9. června 2016
28. března 2016
8. února 2016
26. února 2015 12:22
12. března 2014
10. března 2014 14:43
26. února 2014 19:52
Další tiskové zprávy
Od:
Do:
Související tiskové zprávy vám přinášíme ve spolupráci se serverem Econnect
Související odkazy
Sdružení firem usilujících o výstavbu vodní cesty Dunaj-Odra-Labe. Informace o projektu, mapka trasy, parametry průplavu, ekonomické a ekologické aspekty projektu.
Občanské sdružení, založené na podporu snah o přípravu a realizaci projektu průplavu Dunaj-Odra-Labe.
Text "Územní studie reálnosti a účelnosti územní ochrany průplavního spojení D-O-L", která byla vypracována jako podklad pro společnou meziresortní komise k prověření reálnosti a účelnosti územní ochrany navrhovaného průplavního spojení Dunaj-Odra-Labe. Členy komise jsou zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva dopravy, Ministerstva životního prostředí, Ministerstva zemědělství a dotčených krajů.
Text Michala Bartoše ze Střediska ekologické výchovy Sluňákov kritizuje záměr výstavby kanálu Dunaj - Odra - Labe.
Informace o historií plánů na výstavbu kanálu Dunaj - Odra - Labe. Na serveru Baťův kanál.
Kritika záměru výstavby kanálu z pera ing. Jana Zemana. Na stránkách Českého a slovenského dopravního klubu.
Referát Jaroslava Kubce na konferenci na Dopravní fakultě ČVUT v roce 2003.
Informace o trase plánovaného kanálu Dunaj - Odra - Labe na území Pardubického kraje. Součást územně plánovací dokumentace Pardubického kraje.
Kritika záměru výstavby kanálu skrz CHKO Poodří. Na serveru koalice "Živá Odra".
Související odkazy vám přinášíme ve spolupráci se serverem EkoLink
Související zprávy
4. října 2016 01:52

PRAHA (Ekolist) - Území Olomouckého kraje se z geografického hlediska člení na dvě velmi rozdílné části. Zatímco severní je tvořena pohořím Jeseníky s nejvyšší horou Moravy Praděd, jih kraje se rozkládá v rovinaté oblasti Hané. Před čtyřmi lety zde volby vyhrála Česká strana sociálně demokratická, která poměrně hladce vyjednala společnou koalici s druhou KSČM. Hejtmanem se stal lídr vítězných sociálních demokratů Jiří Rozbořil a v této funkci vydržel celé čtyřleté období, přestože před rokem čelil vážnému podezření z uplácení příslušníků olomoucké policie. (Celý text)
3. října 2016 01:19

PRAHA (Ekolist) - Volební programy 22 stran, hnutí a koalic kandidujících v Pardubickém kraji jsou různorodé. Volbám nedominuje v oblasti životního prostředí jediné téma. Většina kandidátů se shoduje na nutnosti hospodařit v kraji šetrněji s vodou a vybudovat silnici D35. Mezi stranami je ale patrný rozdílný názor na snahy splavnit Labe. Proti se jednoznačně staví společná kandidátka Pirátů, Zelených a Změny. Pro Koalice pro Pardubický kraj, KSČM. Další strany se k tématu nevyjadřují. (Celý text)
7. února 2014 15:42

PRAHA (Ekolist) - Jaké jsou hlavní priority nového ministra dopravy Antonína Prachaře (ANO)? Kontrola toho, jak probíhá modernizace dálnice D1, napojení české dálniční sítě na Rakousko a personální obsazení Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Do seznamu se vešla i stavba labského plavebního stupně v Děčíně a v Přelouči. Důvodem, proč se dopravní stavby nedaří budovat rychle, nejsou podle nového ministra peníze, ale jednání krajů, v jejichž kompetenci leží územní plány. (Celý text)
25. října 2013 08:44

PRAHA (Ekolist) - Volební program Komunistické strany Čech a Moravy slibuje zásadní změny státní správy v oblasti životního prostředí. Rozhodování se musí vrátit z Prahy co nejblíže k lidem. Některé kompetence by se mohly přesunout na kraje nebo obce, říká v profilovém rozhovoru o volebním programu Kateřina Konečná, stínová ministryně životního prostředí KSČM. (Celý text)
14. října 2013 01:47

PRAHA (Ekolist) - Ochrana krajiny je klíčovým tématem pro volební program TOP 09. Podle Bedřicha Moldana, předsedy expertní komise pro životní prostředí, bychom se mohli inspirovat na severu Evropy. Tam se rozhodli, že mají příliš mnoho obcí, a jako základní jednotky veřejné správy zavedli podstatně větší komuny, které by měly lépe rozhodovat o svěřeném území a tím pečovat o krajinu. (Celý text)
2. října 2013 01:55

PRAHA (Ekolist) - Pokud budeme radikálně úspěšní s naším programem snižování energetické náročnosti, teplárny v některých městech ztratí ekonomický smysl, říká Vladimír Špidla. Rozhovor se stínovým ministrem životního prostředí o programu ČSSD pro předčasné volby se točí kolem energetiky, adaptací na klima nebo budoucnosti Národního parku Šumava. (Celý text)
27. ledna 2013 03:42

PRAHA (Ekolist) - V prvních přímých volbách prezidenta České republiky zvítězil Miloš Zeman. Ten s poměrně vysokým náskokem téměř deseti procent porazil Karla Schwarzenberga. Miloš Zeman po sečtení všech volebních okrsků získal 54,8 % odevzdaných hlasů, zatímco Schwarzenberg 45, 2 %. Druhého kola voleb se zúčastnilo 59,1 % voličů. Údaje zveřejnil Český statistický úřad. (Celý text)
11. října 2012 02:18

PRAHA (Ekolist) - V Olomouckém kraji kandiduje osmnáct politických stran a koalic, zdejší voliči si mohou vybírat z více než osmi stovek kandidátů. Pasáže programů se shodují na obecných tématech – podpoře veřejné dopravy, zlepšení stavu silnic nebo podpoře zemědělců a místních výrobků, zejména potravin. (Celý text)
5. února 2011 14:43

PRAHA (Ekolist) - Ministerstvo dopravy (MD) v polovině ledna zveřejnilo tzv. dopravní superstrategii, ve které formulovala svou představu o dalším vývoji dopravy v ČR do roku 2025. Ekolist.cz se zajímal o to, jak superstrategii hodnotí dopravci, zájmová sdružení a ekologické organizace. (Celý text)
25. května 2010 15:05

PRAHA (Ekolist) - Zelení se při svém prvním působení v parlamentu stali součástí koaliční vlády. Na starosti v ní měli mimo jiné resort životního prostředí. Politiku ovlivňovali i předkládáním ekologických zákonů. Aktuální volební program zelených pro parlamentní volby je skutečně rozsáhlý. Na osmdesáti stranách textu se z velké části věnuje ekologické tématice. Zahrnuje zelené aspekty dopravy, energetiky, daní, kvality ovzduší, věnuje se zemědělství, ochraně přírody a krajiny. Jak předvolební sliby odpovídají tomu, jak nejprve šest a později jen čtyři zelení poslanci hlasovali o předložených zákonech v poslanecké sněmovně? (Celý text)
13. května 2010 15:40

PRAHA (Ekolist) - KDU-ČSL se ve svém volebním programu věnuje environmentální oblasti poměrně podrobně. Chce zachovat územní limity těžby uhlí v severních Čechách a taky zastavit úsilí o těžbu uhlí v Beskydech. Rozšířit by se měly současné jaderné elektrárny a větší podpory by se měla dočkat železnice. Naopak o ochraně přírody se v dokumentu téměř nepíše. Co tedy lidovci ve svém volebním programu slibují? A jak hlasovali v uplynulých letech? (Celý text)
9. února 2010 13:38

PRAHA (Ekolist) - Vláda včera schválila materiál „Východiska z krize - politika vlády v krátkodobém a střednědobém horizontu.“ Ten představuje řadu opatření, které by měly pomoci zmírnit dopady finanční krize na Českou republiku. Obsahuje ale také kontroverzní body, jako je zastavení prací na novele zákona o ovzduší nebo navrhuje schválit energetickou koncepci, která obsahuje prolomení limitů těžby v severních Čechách. Kontroverzní materiál nakonec byl přijat, proti byli jen zelení ministři Jan Dusík a Michael Kocáb. (Celý text)
23. května 2006 11:43

PRAHA (EkoList) - Všech pět hlavních politických stran, které mají největší pravděpodobnost uspět v letošních volbách, se ve svých programech bohatě věnuje problematice dopravy. Všichni se shodují v jednom: je potřeba přesunout dálkovou dopravu zboží ze silnic na železnici. (Celý text)
13. dubna 2006 16:11

PRAHA (EkoList) - Téma životní prostředí nebylo pro Křesťansko demokratickou unii - Československou stranu lidovou před minulými volbami do Sněmovny tématem číslo jedna, lidovci se spíše prezentovali jako strážci rodinného krbu a křesťanské morálky. Ať už to způsobil Libor Ambrozek - podle Zeleného kruhu druhý „nejzelenější poslanec“ minulé sněmovny, nebo jen fakt, že koaliční ČSSD musela KDU-ČSL přepustit některá ministerstva, získali lidovci v nové vládě posty ministra životního prostředí a ministra dopravy a spojů, oba velmi významné z hlediska životního prostředí. Ve sněmovně během právě končícího volebního období disponovala KDU-ČSL 21 poslanci. (Celý text)
13. dubna 2005 12:02

PRAHA (EkoList) - Poslední březnový den podal demisi spolu s dalšími lidoveckými ministry i ministr dopravy Milan Šimonovský. Doprava a dopravní stavby patří z hlediska životní prostředí mezi nejspornější témata a rozdílné názory komerční sféry a nevládních organizací na působení Šimonovského v čele ministerstva to jen potvrzují. (Celý text)
29. března 2005 16:49
17. ledna 2005 18:05
9. listopadu 2004 08:33
5. listopadu 2004 18:11
5. listopadu 2004 16:31
4. listopadu 2004 18:11
4. listopadu 2004 14:37
1. listopadu 2004 11:13
29. října 2004 07:00
27. srpna 2004 16:54
Další zprávy:
Od:
Do:

Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Přidej na Seznam Přidejte si zpravodajství Ekolistu na svoji stránku na Seznamu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Tištěný měsíčník Ekolist přestal na konci roku 2009 vycházet. Další informace najdete na stránkách tištěného Ekolistu zde.

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.