Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Čtvrtek 28. 10. 2021
Svátek má Státní svátek
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zelená domácnost > Zdraví MAPA STRÁNEK
Zelená domácnost
Zdraví
Dotaz 267:
2. dubna 2017
Dotaz 247:
28. února 2009
Dotaz 236:
22. listopadu 2007
Dotaz 229:
29. června 2007
Dotaz 225:
25. listopadu 2006
Další dotazy:
Co píší jiní
:
10. června 2016
:
2. prosince 2014
20. listopadu 2012
13. listopadu 2012
13. listopadu 2012
5. listopadu 2012
25. října 2012
6. září 2012
Další články
Od:
Do:
Výběr článků z jiných médií vám přinášíme ve spolupráci se serverem EcoMonitor
Tiskové zprávy
26. října 2021
20. října 2021
1. října 2021 10:19
20. září 2021 05:49
17. září 2021 20:43
20. července 2021
1. července 2021
21. května 2021
Další tiskové zprávy
Od:
Do:
Související tiskové zprávy vám přinášíme ve spolupráci se serverem Econnect
Související odkazy
Stránky Automatizovaného imisního monitoringu. On-line přístupná data o koncentracích znečišťujících látek v ovzduší ze všech stanic systému.
Vědeckotechnický dvouměsíčník vydávaný občanským sdružením Ochrana kvality ovzduší. Na stránkách najdete abecední rejstřík článků, informace a přehledy, jmenný rejstřík autorů...
Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) je státní organizace, jejímž posláním je zajišťovat na území ČR bezpečné ukládání radioaktivních odpadů v souladu s požadavky na ochranu člověka i životního prostředí před nežádoucími vlivy těchto odpadů.
BioBaby u nás propaguje a prodává dětské oblečení z biobavlny, stravu a hračky certifikovené značkou BIO. Propaguje i alternativní péči o děti. Na stránkách najdete i poradnu a e-obchod s uvedeným zbožím.
Stránky pražského obchodu a restaurace s biopotravinami a biopekárnou.
Elektronický obchůdek s biopotravinami.
Hudebně ekologická společnost je součást České hudební společnosti. Zabývá se problematikou hluku, organizuje v ČR den proti hluku.
Stránky České geologické služby o rizikových geologických fenoménech. Automatické vytvoření interpretované informace (georeportu) o geologickém
prostředí a rizikových geofaktorech (radon, nestabilita terénu, chemismus podzemní vody aj.) ve vybraném území.
Sdružení ARNIKA publikovalo studii o negativním dopadu používání PVC ve zdravotnictví na novorozence.
Související odkazy vám přinášíme ve spolupráci se serverem EkoLink
Rady a návody
1. října 2021 18:34

PRAHA (Ekolist) - Dnes začíná výzva 10 000 kroků, která má nejen posílit zdraví, ale také upozornit na podmínky pro chůzi především ve městech. Aktuálně se do výzvy zapojilo 65 různých měst a téměř 7 000 účastníků. Patrony akce jsou známé osobnosti jako například herec a moderátor Lukáš Pavlásek nebo šestinásobná juniorská mistryně ČR v závodní chůzi Eliška Martínková. U startu akce stojí také náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček a radní hl. m. Prahy Vít Šimral. Možnost přihlásit se do výzba je do 4. října. (Celý text)
21. srpna 2021 01:40

OLOMOUC (ČTK) - Tuzemská produkce léčivých rostlin loni po předchozím růstu či stagnaci meziročně klesla o 14 procent na 2186 tun z 2535 tun v roce 2019. Výměra polí s léčivkami se snížila o 235 hektarů na 2728 hektarů. Největší podíl na nich má ostropestřec mariánský a kmín kořenný, s velkým odstupem následuje jitrocel kopinatý, fenykl obecný, koriandr setý a pískavice řecké seno. Plochy heřmánku, máty peprné a meduňky se pohybují okolo deseti hektarů, uvádějí statistiky ministerstva zemědělství a Sdružení pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin PELERO CZ. (Celý text)
Další rady a návody:
Od:
Do:
Zprávy
7. října 2021 11:46

CURYCH (ČTK) - Potravinářská skupina Nestlé na trh uvádí rostlinné náhražky vajec a krevet. Výrobky se chuťové i nutričně blíží svým předlohám, tvrdí švýcarská společnost, která tak rozšířila svou nabídku na rychle rostoucím trhu s veganskými produkty. Informovala o tom agentura Reuters. (Celý text)
1. října 2021 18:34

PRAHA (Ekolist) - Dnes začíná výzva 10 000 kroků, která má nejen posílit zdraví, ale také upozornit na podmínky pro chůzi především ve městech. Aktuálně se do výzvy zapojilo 65 různých měst a téměř 7 000 účastníků. Patrony akce jsou známé osobnosti jako například herec a moderátor Lukáš Pavlásek nebo šestinásobná juniorská mistryně ČR v závodní chůzi Eliška Martínková. U startu akce stojí také náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček a radní hl. m. Prahy Vít Šimral. Možnost přihlásit se do výzba je do 4. října. (Celý text)
25. září 2021 01:55

HAVLÍČKŮV BROD (ČTK) - U brambor z letošní sklizně mohou zákazníci poprvé najít známku jakosti Q CZ. Ministerstvo zemědělství ji začne vydávat pěstitelům, kteří plní podmínky šetrnějšího pěstování brambor určených na jídlo a firmám, které tyto brambory podle nastavených pravidel zpracují. Do režimu jakosti se zapojilo 106 subjektů, řekl ČTK předseda Českého bramborářského svazu Josef Králíček. Dodal, že zvýšené náklady na pěstování a zejména zpracování těchto brambor bude kompenzovat stát. (Celý text)
2. září 2021 11:31

ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK) - Agrární komora ČR spustila webové stránky Z naší země. Chce tak podpořit prodej ze dvora, ale také dodat návštěvníkům příběhy o potravinách, informoval prezident komory Jan Doležal. Obdobný projekt představil minuký týden i Zemědělský svaz ČR. Ten ale plánuje za registraci farmářů do projektu vybírat kolem tisíce korun, komora peníze po zájemcích nechce. (Celý text)
30. srpna 2021 11:15

BRUSEL (ČTK) - V Evropské unii dnes začaly platit nové limity pro koncentraci olova v některých potravinách. Přísnějí maximální povolené hodnoty tohoto těžkého kovu se týkají například kojeneckých výživ, koření, vín či soli. Opatření je součástí nové unijní strategie boje proti rakovině, informovala agentura DPA. (Celý text)
29. srpna 2021 00:42

CHOCEŇ (ČTK) - Město Choceň na Orlickoústecku otevřelo novou lesní tělocvičnu. Fitness stezka s posilovacími prvky měří 3,8 kilometru a vede lokalitou Chlum, uvedl místostarosta Jiří Hejzlar (Živá Choceň). (Celý text)
27. srpna 2021 01:45

ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK) - Zemědělský svaz ČR chce pomoci zemědělcům v prodeji zboží ze dvora. Spustil webové stránky Najdi svého zemědělce, kde je zatím přes 400 prodejen, další budou průběžně přibývat, řekl novinářům na agrosalonu Země živitelka předseda svazu Martin Pýcha. (Celý text)
26. srpna 2021 00:29

BRNO (ČTK) - Lékaři z Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně varují s houbařskou sezonou před sběrem nesprávných hub i před jejich špatnou úpravou nebo skladováním. V nemocnici pak končí lidé s otravou nebo zažívacími problémy, u některých hub může požití vést až ke smrti. Loni nemocnice přijala několik lidí, letos zatím nikoho. ČTK to řekla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. (Celý text)
5. srpna 2021 11:48

BANGKOK (ČTK) - Thajsko zakázalo opalovací krémy obsahující chemikálie, které mohou způsobit poškození korálů v chráněných oblastech. Podle textu vyhlášky studie ukázaly, že tyto krémy narušují reprodukci korálů, a tím ničí korálové útesy a způsobují jejich blednutí, uvedla tisková agentura AFP. (Celý text)
20. července 2021 01:15

AUGUSTA (ČTK) - Vláda amerického státu Maine jako první na světě plošně zakázala používání perfluorovaných látek (PFAS) ve všech prodávaných výrobcích od roku 2030. Informoval o tom list The Guardian. PFAS jsou druhem chemikálií, které se podle expertů dostávají přes jídlo a pitnou vodu do lidského organismu a můžou způsobit například rakovinu, onemocnění jater, poruchy imunitního systému nebo pokles plodnosti u mužů. (Celý text)
11. června 2021 01:14

PLZEŇ (ČTK) - V malé obci Myslovice na Klatovsku se v sobotu a v neděli otevře veřejnosti ukázková přírodní zahrada U malíře s plochou 1000 metrů čtverečních, na níž už čtyři roky intenzivně pracuje místní obyvatelka Věra Dvořáková. Dlouhodobě odmítá chemické postřiky a hnojiva i rašelinu a její zahrada slouží také volně žijícím zvířatům. Nejvíc krásných přírodních zahrad je v Jihočeském kraji a na Vysočině, kam se myšlenka dostala z Rakouska, které s nimi v Evropě začalo. V Plzeňském kraji se zájem zvyšuje poslední dva roky, řekla ČTK Dvořáková, která si nechala zahradu certifikovat jako ukázkovou a dnes už sama zahrady schvaluje. (Celý text)
7. května 2021 15:14

WASHINGTON (ČTK) - Američtí konzervativci minulý týden hltali falešnou zprávu, podle nichž chce prezident Joe Biden zavést přídělový systém na konzumaci masa. Kongresmanka z Colorada Lauren Boebertová Bidenovi vzkázala, aby "se klidil z její kuchyně". Guvernér Texasu Greg Abbott na twitteru napsal vzkaz, v němž varoval, že se Biden snaží "lézt do grilování". Zprávy nebyly pravdivé - Biden nic podobného neplánuje. Ukázaly však, že republikáni stále více používají jídlo jako zbraň v takzvaných kulturních válkách, napsala agentura AP. (Celý text)
25. dubna 2021 15:24

PRAHA (Ekolist) - Vědeckému týmu z americké Duke University se podařilo vyvinout algoritmus, který umí za pomoci satelitních snímků a dat o počasí najít místa, v nichž se vyskytují prachové částice PM2,5. Technologie by mohla znamenat přelom ve snaze omezovat zdroje těchto nebezpečných částic a také by mohla výrazně přispět k dalšímu studiu vlivu částic PM2,5 na lidské zdraví. Informuje o tom žurnál Remote Sensing. (Celý text)
25. března 2021 12:06

BRNO (ČTK) - Dlouhodobý trend zvýšeného zájmu o léčivé rostliny a z nich vytvořené bylinné čajové směsi posílila koronavirová pandemie. U některých druhů se to odráží na rozloze osázených ploch a v současné době i na nedostatku semen. Zájem o osivo byl letos nejméně třikrát větší ve srovnání s minulými roky. Bylinami se budou ve větší míře osazovat terasy, balkony i okenní parapety, uvedla Helena Pluháčková z Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. (Celý text)
6. února 2021 07:36

PRAHA (Ekolist) - Vědci z amerického Centra mořských savců právě dokončili několik desítek let trvající výzkum lachtanů kalifornských. Výzkum mimo jiné ukázal, že u lachtanů došlo k výraznému nárůstu rakoviny. Důvodem je dlouhodobé vystavení toxickým látkám v mořském prostředí. O studii zveřejněné v žurnálu Frontiers in Marine Science informuje Centrum mořských savců. (Celý text)
31. ledna 2021 08:27
29. ledna 2021 16:45
25. ledna 2021 13:20
20. ledna 2021 14:18
20. ledna 2021 06:37
14. ledna 2021 11:24
14. ledna 2021 03:18
6. ledna 2021 06:24
5. ledna 2021 13:23
1. ledna 2021 17:58
Další zprávy:
Od:
Do:

Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Tištěný měsíčník Ekolist přestal na konci roku 2009 vycházet. Další informace najdete na stránkách tištěného Ekolistu zde.

Zelená domácnost je provozována s finančním přispěním Hlavního města Prahy.

Hlavní město Praha - logo

Projekt Environmentální občanské poradenství je realizován díky finanční podpoře SFŽP a MŽP.

SFŽP

MŽP

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.