Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Sobota 31. 7. 2021
Svátek má Ignác
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zelená domácnost > Zdraví MAPA STRÁNEK
Zelená domácnost
Zdraví
Dotaz 267:
2. dubna 2017
Dotaz 247:
28. února 2009
Dotaz 236:
22. listopadu 2007
Dotaz 229:
29. června 2007
Dotaz 225:
25. listopadu 2006
Další dotazy:
Co píší jiní
:
10. června 2016
:
2. prosince 2014
20. listopadu 2012
13. listopadu 2012
13. listopadu 2012
5. listopadu 2012
25. října 2012
6. září 2012
Další články
Od:
Do:
Výběr článků z jiných médií vám přinášíme ve spolupráci se serverem EcoMonitor
Tiskové zprávy
20. července 2021
1. července 2021
21. května 2021
19. března 2021 09:45
4. března 2021 07:46
1. března 2021 21:26
25. ledna 2021 12:08
11. ledna 2021 16:10
Další tiskové zprávy
Od:
Do:
Související tiskové zprávy vám přinášíme ve spolupráci se serverem Econnect
Související odkazy
Stránky Automatizovaného imisního monitoringu. On-line přístupná data o koncentracích znečišťujících látek v ovzduší ze všech stanic systému.
Vědeckotechnický dvouměsíčník vydávaný občanským sdružením Ochrana kvality ovzduší. Na stránkách najdete abecední rejstřík článků, informace a přehledy, jmenný rejstřík autorů...
Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) je státní organizace, jejímž posláním je zajišťovat na území ČR bezpečné ukládání radioaktivních odpadů v souladu s požadavky na ochranu člověka i životního prostředí před nežádoucími vlivy těchto odpadů.
BioBaby u nás propaguje a prodává dětské oblečení z biobavlny, stravu a hračky certifikovené značkou BIO. Propaguje i alternativní péči o děti. Na stránkách najdete i poradnu a e-obchod s uvedeným zbožím.
Stránky pražského obchodu a restaurace s biopotravinami a biopekárnou.
Elektronický obchůdek s biopotravinami.
Hudebně ekologická společnost je součást České hudební společnosti. Zabývá se problematikou hluku, organizuje v ČR den proti hluku.
Stránky České geologické služby o rizikových geologických fenoménech. Automatické vytvoření interpretované informace (georeportu) o geologickém
prostředí a rizikových geofaktorech (radon, nestabilita terénu, chemismus podzemní vody aj.) ve vybraném území.
Sdružení ARNIKA publikovalo studii o negativním dopadu používání PVC ve zdravotnictví na novorozence.
Související odkazy vám přinášíme ve spolupráci se serverem EkoLink
Rady a návody
16. června 2021 15:20

PRAHA (Ekolist) - Více než milion českých domácností využívá jako palivo kusové dřevo. Některé domácnosti vytápí celosezónně své domy či chalupy, některé kusové dřevo používají jen na přitápění či vaření. Ročně je ho u nás spáleno více jak 5 milionů „kubíků“. I když neustále sílí tlaky na náhradu pevných paliv v domácnostech jinými zdroji tepla, je zřejmé, že v dohledné budoucnosti bude mít biomasa především ve formě palivového dřeva, ale i stále populárnějších pelet a briket, své významné a pevné místo. Jak je možné, že i přes konkurenci „bezobslužných“ zdrojů tepla, tedy elektrokotlů, tepelných čerpadel a plynových kotlů, je o spalování biomasy trvale vysoký zájem? (Celý text)
30. května 2021 11:10

VÍDEŇ (Ekolist) - Obezita se netýká jen lidí, ale i našich domácích mazlíčků. Zatímco lidé jsou s problémem často konfrontováni, nadváhu domácích zvířat velká část chovatelů nijak neřeší. Zvířecí obezita, ke které mohou vést i drobné pamlsky, se kromě zhoršeného zdraví mazlíčků negativně projevuje i na nákladech za následnou léčbu. Vídeňská zvířecí ombudsmanka proto radí: méně pamlsků a více společného času a pohybu. (Celý text)
Další rady a návody:
Od:
Do:
Zprávy
20. července 2021 01:15

AUGUSTA (ČTK) - Vláda amerického státu Maine jako první na světě plošně zakázala používání perfluorovaných látek (PFAS) ve všech prodávaných výrobcích od roku 2030. Informoval o tom list The Guardian. PFAS jsou druhem chemikálií, které se podle expertů dostávají přes jídlo a pitnou vodu do lidského organismu a můžou způsobit například rakovinu, onemocnění jater, poruchy imunitního systému nebo pokles plodnosti u mužů. (Celý text)
11. června 2021 01:14

PLZEŇ (ČTK) - V malé obci Myslovice na Klatovsku se v sobotu a v neděli otevře veřejnosti ukázková přírodní zahrada U malíře s plochou 1000 metrů čtverečních, na níž už čtyři roky intenzivně pracuje místní obyvatelka Věra Dvořáková. Dlouhodobě odmítá chemické postřiky a hnojiva i rašelinu a její zahrada slouží také volně žijícím zvířatům. Nejvíc krásných přírodních zahrad je v Jihočeském kraji a na Vysočině, kam se myšlenka dostala z Rakouska, které s nimi v Evropě začalo. V Plzeňském kraji se zájem zvyšuje poslední dva roky, řekla ČTK Dvořáková, která si nechala zahradu certifikovat jako ukázkovou a dnes už sama zahrady schvaluje. (Celý text)
7. května 2021 15:14

WASHINGTON (ČTK) - Američtí konzervativci minulý týden hltali falešnou zprávu, podle nichž chce prezident Joe Biden zavést přídělový systém na konzumaci masa. Kongresmanka z Colorada Lauren Boebertová Bidenovi vzkázala, aby "se klidil z její kuchyně". Guvernér Texasu Greg Abbott na twitteru napsal vzkaz, v němž varoval, že se Biden snaží "lézt do grilování". Zprávy nebyly pravdivé - Biden nic podobného neplánuje. Ukázaly však, že republikáni stále více používají jídlo jako zbraň v takzvaných kulturních válkách, napsala agentura AP. (Celý text)
25. dubna 2021 15:24

PRAHA (Ekolist) - Vědeckému týmu z americké Duke University se podařilo vyvinout algoritmus, který umí za pomoci satelitních snímků a dat o počasí najít místa, v nichž se vyskytují prachové částice PM2,5. Technologie by mohla znamenat přelom ve snaze omezovat zdroje těchto nebezpečných částic a také by mohla výrazně přispět k dalšímu studiu vlivu částic PM2,5 na lidské zdraví. Informuje o tom žurnál Remote Sensing. (Celý text)
25. března 2021 12:06

BRNO (ČTK) - Dlouhodobý trend zvýšeného zájmu o léčivé rostliny a z nich vytvořené bylinné čajové směsi posílila koronavirová pandemie. U některých druhů se to odráží na rozloze osázených ploch a v současné době i na nedostatku semen. Zájem o osivo byl letos nejméně třikrát větší ve srovnání s minulými roky. Bylinami se budou ve větší míře osazovat terasy, balkony i okenní parapety, uvedla Helena Pluháčková z Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. (Celý text)
6. února 2021 07:36

PRAHA (Ekolist) - Vědci z amerického Centra mořských savců právě dokončili několik desítek let trvající výzkum lachtanů kalifornských. Výzkum mimo jiné ukázal, že u lachtanů došlo k výraznému nárůstu rakoviny. Důvodem je dlouhodobé vystavení toxickým látkám v mořském prostředí. O studii zveřejněné v žurnálu Frontiers in Marine Science informuje Centrum mořských savců. (Celý text)
31. ledna 2021 08:27

PRAHA (Ekolist) - Prožívání depresivních stavů je v současnosti častější než kdy dřív. Obzvlášť ve větších městech. To, že má prostředí, v němž žijeme, vliv na naše mentální zdraví, už prokázaly studie v minulosti. Ty ale svá zjištění o pozitivním vlivu městské zeleně zakládaly na sebepozorování respondentů a ne na měřitelných datech. Vědci z Univerzity v Lipsku na to šli ale v nové studii jinak. (Celý text)
29. ledna 2021 16:45

PRAHA (ČTK) - Veterináři varují před krmivem z USA Sportmix. Podle amerických úřadů může mít konzumace souvislost s více než stovkou uhynulých psů. Do prodeje se dostalo šest tun krmiva, sdělili ČTK zástupci Státní veterinární správy (SVS). Dalších deset tun krmiva se podařilo zadržet před expedicí do obchodů. Kolik se ho prodalo lidem, se zatím neví. (Celý text)
25. ledna 2021 13:20

HONGKONG (ČTK) - Jednorázové roušky pomáhají zachraňovat životy lidí, když je chrání před koronavirem. Mohou být ale i smrtelně nebezpečné pro některá zvířata. Podle expertů se vyskytly případy živočichů udušených rouškami či ptáků zamotaných několik dní v gumičkách roušek, takže bez pomoci lidí by uhynuli. Nevládní organizace Oceans Asia, která sídlí v Hongkongu, vyzvala vlády všech zemí, aby trestaly odhazování roušek v přírodě a podpořily roušky látkové. (Celý text)
20. ledna 2021 14:18

BARCELONA (ČTK) - Jemný polétavý prach se nejvíce podílí na úmrtnosti v oblastech v Itálii, České republice a v Polsku. Uvádí to srovnávací studie, kterou vydal barcelonský Ústav globálního zdraví (ISG). Tato forma znečištění ovzduší má naopak nejnižší dopad na podíl zemřelých v populaci v severských zemích Evropy. Zlepšení kvality ovzduší by podle studie mohlo v Evropě vést k poklesu úmrtí v řádu několika desítek tisíc ročně. (Celý text)
20. ledna 2021 06:37

PRAHA (Ekolist) - Dokonalý zločin prý neexistuje. Ale obchod s neschválenými a neautorizovanými chemikáliemi z Číny v Evropě k němu má hodně blízko. Jak píší autoři obsáhlého investigativního článku z dánského žurnálu IR, minimální sankce a snaha kontrolních úřadů došetřit jednotlivé zaznamenané přečiny činí z dovozu nepovolených pesticidů ideální byznys. „Pokud si chcete vydělat velké peníze a neštítíte se podnikání za hranou zákona, zapomeňte na drogy, alkohol nebo zbraně. V byznysu s ilegálními pesticidy totiž narazíte na kombinaci vysokých zisků a malých rizik.“ (Celý text)
14. ledna 2021 11:24

PARMA (ČTK) - Mouční červi se možná brzy objeví na talířích lidí po celé Evropě. Ke konzumaci je nyní doporučil Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA), který jim již dříve přiřkl status nového jídla, informuje agentura Reuters. (Celý text)
14. ledna 2021 03:18

PRAHA (ČTK) - Vědci z Česka zřejmě přispěli k objasnění nárůstu kožních infekcí přenesených z morčat na lidi. Popsali také několik dosud nesprávně identifikovaných patogenů, což může lékařům pomoci tato onemocnění lépe odhalit. Výsledky výzkumu publikoval časopis Fungal Diversity. ČTK o tom informovala Akademie věd ČR (AV) v dnešní tiskové zprávě. Mezinárodní tým vedl Vít Hubka z Mikrobiologického ústavu AV a Univerzity Karlovy. (Celý text)
6. ledna 2021 06:24

PRAHA (Ekolist) - Kanadští inženýři přichází s objevem nového částečně syntetického konzumního rostlinného tuku, který má potenciál nahradit v potravinách ten pocházející z palem olejných. Po dekádách sporů o ekonomickou a environmentální závadnost či prospěšnost palmového oleje by to mohla být smysluplná alternativa, která by pomohla vyřešit jedno zásadní spotřebitelské dilema. (Celý text)
5. ledna 2021 13:23

BRNO (ČTK) - Uplynulý rok byl pro kvalitu ovzduší příznivý. V celé republice nebyla vyhlášena ani jednou smogová situace či regulace. Důvodem bylo počasí i nouzový stav vyhlášený kvůli pandemii koronaviru. Na blogu brněnských hydrometeorologů to uvedl Jáchym Brzezina. Rok 2020 byl podle něj prvním v dlouholeté historii smogového varovného a regulačního systému, kdy nebyla v celé ČR vyhlášena ani jedna smogová situace či regulace. (Celý text)
1. ledna 2021 17:58
25. října 2020 12:24
17. října 2020 05:32
18. září 2020 19:48
17. září 2020 17:18
29. června 2020 04:43
18. června 2020 00:51
16. června 2020 03:01
15. června 2020 12:35
8. června 2020 04:05
Další zprávy:
Od:
Do:

Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Tištěný měsíčník Ekolist přestal na konci roku 2009 vycházet. Další informace najdete na stránkách tištěného Ekolistu zde.

Zelená domácnost je provozována s finančním přispěním Hlavního města Prahy.

Hlavní město Praha - logo

Projekt Environmentální občanské poradenství je realizován díky finanční podpoře SFŽP a MŽP.

SFŽP

MŽP

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.