Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Čtvrtek 28. 10. 2021
Svátek má Státní svátek
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zelená domácnost > Zahrada a zemědělství MAPA STRÁNEK
Zelená domácnost
Zahrada a zemědělství
Dotaz 267:
2. dubna 2017
Dotaz 253:
2. února 2011
Dotaz 251:
6. dubna 2010
Dotaz 246:
8. února 2009
Dotaz 238:
22. ledna 2008
Další dotazy:
Co píší jiní
:
14. prosince 2016 13:20
18. února 2016
:
10. února 2015
17. září 2012
14. září 2012
4. září 2012
3. září 2012
27. srpna 2012
Další články
Od:
Do:
Výběr článků z jiných médií vám přinášíme ve spolupráci se serverem EcoMonitor
Tiskové zprávy
26. října 2021 22:57
26. října 2021
ODS:
25. října 2021
20. října 2021
12. října 2021
7. října 2021
4. října 2021
1. října 2021 10:19
Další tiskové zprávy
Od:
Do:
Související tiskové zprávy vám přinášíme ve spolupráci se serverem Econnect
Související odkazy
Nevládní organizace sdružující sdružující rolníky, zpracovatelské a obchodní organizace, spotřebitele, školy a podniky služeb orientující se na produkty z ekologického zemědělství.
Spotřebitelský klub založený Veronikou a Milošem Růžičkovými, zprostředkovává zvláště obyvatelům Prahy a jejího okolí výhodný nákup biopotravin s jejich garantovaným původem, způsobem zpracování a kvalitou.
Oficiální stránky státního podniku Lesy České republiky. Tiskové zprávy, dokumenty, informace o akcích pro veřejnost...
Kontrola ekologického zemědělství (KEZ), obecně prospěšná společnost, zajišťuje odbornou nezávislou kontrolu a certifikaci v systému ekologického zemědělství.
Kozí farma, nabízí prodej kozích produktů a dalších biopotravin, pobyt na farmě, vyjížďky na koních
Web pro lesníky a přátele lesa - zprávy, kalendář akcí, legislativa, problematika nejen jihočeských lesů...
Sdružení usiluje o zavedení mezinárodní lesní certifikace FSC (Forest Stewarship Council) do ČR. Na stránkách jsou popsány principy FSC a jejich uplatnění ve světě.
Internetový zemědělský portál.
Projekt České zemědělské univerzity.
Stránky pražského obchodu a restaurace s biopotravinami a biopekárnou.
Elektronický obchůdek s biopotravinami.
Paneuropean Forest Certification (PEFC) Česká republika je zájmové sdružení právnických osob podporujících trvale udržitelné hospodaření v lesích.
Informace pro členy i nečleny tohoto zájmového svazu.
Program Hnutí DUHA zaměřený na zemědělství.
Související odkazy vám přinášíme ve spolupráci se serverem EkoLink
Rady a návody
16. října 2021 08:58

PRAHA (Ekolist) - Pomozte vědcům sledovat výskyty nepůvodních druhů. V tomto ročním období můžeme v naší přírodě nalézt vrtuli ořechovou. Invazní moucha napadá ořešáky, nemá přirozené nepřátele a ve spolupráci s chorobami dokáže zničit celou úrodu vlašských ořechů. Díky občanským vědcům v projektu Najdi.je dnes víme, že se její areál v Česku rychle zvětšuje. Zapojte se do jejího sledování i vy. O projektu informuje Výzkumný ústav rostlinné výroby (VÚRV). (Celý text)
2. září 2021 01:37

PRAHA (ČTK) - Vznik květnatých luk v Praze a v okolí podporuje projekt entomologů z České zemědělské univerzity Praze (ČZU). Majitelům zahrad nabízejí vhodné osivo k založení louky pro mnoho druhů hmyzích opylovačů. Odborníci pak zapojí zahrádkáře do sčítání ohroženého hmyzu, uvedla mluvčí ČZU Karla Mráčková. Data pomohou zmapovat aktuální situaci spojenou s úbytkem opylovačů ve městech. (Celý text)
Další rady a návody:
Od:
Do:
Zprávy
16. října 2021 01:31

PRAHA (ČTK) - V trojské botanické zahradě bude k vidění největší česká dýně, vážící 175 kilogramů. Ta bude představená v rámci výstavy s názvem Tajuplný dýňový podzim, která se koná do konce října. Expozici dýní zahrada připravuje počtrnácté, sdělila mluvčí zahrady Michaela Bičíková. (Celý text)
7. října 2021 14:30

BRNO (ČTK) - Domácnosti v Jihomoravském kraji, které v červnu zasáhlo tornádo, mohou požádat o grant na obnovu poničené zahrady. Výzvu vyhlásila Nadace Partnerství, soukromí žadatelé mohou na své zahrady, předzahrádky nebo sady získat od 5000 do 50 000 korun, uvedl David Kopecký. (Celý text)
7. října 2021 02:07

PRAHA (ČTK) - Příjem žádostí do další etapy ekologického dotačního programu Nová zelená úsporám začne 12. října. Nová etapa naváže na dosavadní program, do roku 2030 je v ní nejméně 39 miliard korun z národních i unijních peněz. (Celý text)
25. září 2021 01:55

HAVLÍČKŮV BROD (ČTK) - U brambor z letošní sklizně mohou zákazníci poprvé najít známku jakosti Q CZ. Ministerstvo zemědělství ji začne vydávat pěstitelům, kteří plní podmínky šetrnějšího pěstování brambor určených na jídlo a firmám, které tyto brambory podle nastavených pravidel zpracují. Do režimu jakosti se zapojilo 106 subjektů, řekl ČTK předseda Českého bramborářského svazu Josef Králíček. Dodal, že zvýšené náklady na pěstování a zejména zpracování těchto brambor bude kompenzovat stát. (Celý text)
9. září 2021 16:45

OKROUHLICE (ČTK) - Výzkumný ústav bramborářský v Havlíčkově Brodě se zabývá také pěstováním topinamburu a prověřuje možnosti uplatnění netradičních rostlin - jakonu, batátů, meloku nebo jamu čínského. Podle výzkumníků by tyto rostliny mohly v Česku pomoci zpestřit jídelníček o látky prospívající lidskému zdraví, které se v běžně pěstovaných plodinách v tuzemsku tolik nevyskytují. Na mouku z jakonu, pocházejícího z Jižní Ameriky, teď ústav zahájil patentové řízení. Po přidání této mouky se už pečivo nemusí sladit cukrem. (Celý text)
2. září 2021 11:31

ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK) - Agrární komora ČR spustila webové stránky Z naší země. Chce tak podpořit prodej ze dvora, ale také dodat návštěvníkům příběhy o potravinách, informoval prezident komory Jan Doležal. Obdobný projekt představil minuký týden i Zemědělský svaz ČR. Ten ale plánuje za registraci farmářů do projektu vybírat kolem tisíce korun, komora peníze po zájemcích nechce. (Celý text)
27. srpna 2021 01:45

ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK) - Zemědělský svaz ČR chce pomoci zemědělcům v prodeji zboží ze dvora. Spustil webové stránky Najdi svého zemědělce, kde je zatím přes 400 prodejen, další budou průběžně přibývat, řekl novinářům na agrosalonu Země živitelka předseda svazu Martin Pýcha. (Celý text)
26. srpna 2021 00:33

TĚŠETICE (ČTK) - Pole se zeleninou u Těšetic na Olomoucku zaplnili první sběrači, kteří si mohou vlastníma rukama sklidit mrkev, cibuli, zelí, červenou řepu či si odnést melouny vypěstované na zdejším lánu. O samosběr čerstvé zeleniny je velký zájem, do polí v okolí Těšetic na přelomu srpna a září vyrážejí tisíce lidí. "Lidé se ptají hlavně na melouny a rajčata," řekl ČTK farmář Ladislav Kašpar, který samosběr u Těšetic organizuje druhým rokem. (Celý text)
24. srpna 2021 04:04

WASHINGTON (ČTK) - Papriky jsou světoběžníci. Je to zelenina, která se vyskytuje ve více variantách, než kolik je na světě národů. Jeden den si můžete na proužky nakrájet sladkou oranžovou papriku a nabírat s ní hummus. Jindy si můžete upéct červenou papriku a rozmixovat ji do omáčky typu balkánského ajvaru nebo španělského romeska. Papričky poblano mohou pokrmu dodat lehkou pálivost nebo jako v případě mexického jídla chile relleno být hlavní ingrediencí. Dávejte si však pozor na Carolina Reaper, nejpálivější papričku na světě, píše list The New York Times. (Celý text)
22. srpna 2021 00:24

PRAHA (ČTK) - Výstava bonsají v botanické zahradě hlavního města bude letos poprvé soutěžní. Přehlídky a soutěžního klání se zúčastní asi 70 bonsají, které do Troji přivezou pěstitelé z různých koutů Česka. Miniaturní stromky v okrasných miskách si zájemci budou moci na místě i zakoupit, sdělila mluvčí zahrady Michaela Bičíková. Šestnáctý ročník výstavy se bude konat od 2. do 5. září. (Celý text)
15. srpna 2021 00:20

PRAHA (ČTK) - Lidé se nakonec budou moci zúčastnit i letošního ročníku akcí na popularizaci zemědělství Poznej svého farmáře v regionech. Osmý ročník začal v sobotu na statku v Horních Dvorcích v jižních Čechách, kde vyrábějí ovčí sýry a další potraviny z vlastního stáda. Celkem se letos do projektu zapojilo šest farem, z toho čtyři ekologické, informoval ČTK mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. (Celý text)
14. srpna 2021 01:31

OLOMOUC (ČTK) - Léčivou moc přírody i dávné visuté zahrady připomene návštěvníkům letní etapa mezinárodní květinové a zahradnické výstavy Flora, která bude na stejnojmenném výstavišti v Olomouci uspořádána příští týden od čtvrtka do neděle. Součástí hlavní expozice v pavilonu A bude vodní plocha a také tisíce léčivých rostlin, sdělila předsedkyně představenstva Výstaviště Flora Olomouc Eva Fuglíčková. Letní výstavu Flora příští víkend doprovodí modelářská přehlídka For Model, která v původním jarním termínu nemohla být kvůli epidemii koronaviru uspořádána. (Celý text)
20. července 2021 12:50

PRAHA (ČTK) - Vinaři, sadaři a další, velcí i malí, pěstitelé budou moci využít nový přístroj pro pomoc s péčí o rostliny i prevenci jejich chorob. Brněnští výzkumníci připravili prototyp, který skrze nově vyvinutá čidla propojená do nízkopřínové bezdrátové sítě (LPWAN), kontroluje teplotu a vlhkost vzduchu a srážky v dané lokalitě. Pěstitelé, kteří stav průběžně zkontrolují on-line, naplánují třeba potřebné zavlažování či jiná opatření k ochraně plodin. Mluvčí Technologické agentury ČR (TA ČR) Veronika Dostálová o projektu informovala v tiskové zprávě. TA ČR podpořila výzkum více než osmi miliony korun z programu EPSILON. (Celý text)
18. července 2021 01:16

OSTRAVA (ČTK) - Zeminový substrát, který odpadová společnost OZO Ostrava prodává v areálu skládky v Ostravě-Hrušově, je pro letošní rok vyprodaný. V první polovině roku se to ještě nikdy nestalo. Na zvýšeném odbytu se podepsala koronavirová omezení, kvůli nimž lidé trávili více času doma a na svých zahradách, sdělila Lenka Gulašiová. (Celý text)
8. července 2021 01:49

ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK) - Na českobudějovických městských trávnících se objevují ohrožené druhy rostlin. Jde například o zvonečník černý, zvonek klubkatý, jestřábník klubkatý nebo lomikámen trojprstý. Podle ekologů stojí za výskytem rostlin méně časté sečení trávníků, uvedl Jiří Řehounek z ekologického sdružení Calla. (Celý text)
4. července 2021 00:57
24. června 2021 17:38
19. června 2021 11:23
19. června 2021 00:20
16. června 2021 00:51
11. června 2021 01:14
7. června 2021 03:27
30. května 2021 18:11
30. května 2021 01:15
26. května 2021 01:31
Další zprávy:
Od:
Do:

Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Tištěný měsíčník Ekolist přestal na konci roku 2009 vycházet. Další informace najdete na stránkách tištěného Ekolistu zde.

Zelená domácnost je provozována s finančním přispěním Hlavního města Prahy.

Hlavní město Praha - logo

Projekt Environmentální občanské poradenství je realizován díky finanční podpoře SFŽP a MŽP.

SFŽP

MŽP

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.