Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Sobota 31. 7. 2021
Svátek má Ignác
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zelená domácnost > Zahrada a zemědělství MAPA STRÁNEK
Zelená domácnost
Zahrada a zemědělství
Dotaz 267:
2. dubna 2017
Dotaz 253:
2. února 2011
Dotaz 251:
6. dubna 2010
Dotaz 246:
8. února 2009
Dotaz 238:
22. ledna 2008
Další dotazy:
Co píší jiní
:
14. prosince 2016 13:20
18. února 2016
:
10. února 2015
17. září 2012
14. září 2012
4. září 2012
3. září 2012
27. srpna 2012
Další články
Od:
Do:
Výběr článků z jiných médií vám přinášíme ve spolupráci se serverem EcoMonitor
Tiskové zprávy
26. července 2021 12:27
26. července 2021 07:55
22. července 2021 13:28
22. července 2021
21. července 2021
20. července 2021
19. července 2021
16. července 2021 09:29
Další tiskové zprávy
Od:
Do:
Související tiskové zprávy vám přinášíme ve spolupráci se serverem Econnect
Související odkazy
Nevládní organizace sdružující sdružující rolníky, zpracovatelské a obchodní organizace, spotřebitele, školy a podniky služeb orientující se na produkty z ekologického zemědělství.
Spotřebitelský klub založený Veronikou a Milošem Růžičkovými, zprostředkovává zvláště obyvatelům Prahy a jejího okolí výhodný nákup biopotravin s jejich garantovaným původem, způsobem zpracování a kvalitou.
Oficiální stránky státního podniku Lesy České republiky. Tiskové zprávy, dokumenty, informace o akcích pro veřejnost...
Kontrola ekologického zemědělství (KEZ), obecně prospěšná společnost, zajišťuje odbornou nezávislou kontrolu a certifikaci v systému ekologického zemědělství.
Kozí farma, nabízí prodej kozích produktů a dalších biopotravin, pobyt na farmě, vyjížďky na koních
Web pro lesníky a přátele lesa - zprávy, kalendář akcí, legislativa, problematika nejen jihočeských lesů...
Sdružení usiluje o zavedení mezinárodní lesní certifikace FSC (Forest Stewarship Council) do ČR. Na stránkách jsou popsány principy FSC a jejich uplatnění ve světě.
Internetový zemědělský portál.
Projekt České zemědělské univerzity.
Stránky pražského obchodu a restaurace s biopotravinami a biopekárnou.
Elektronický obchůdek s biopotravinami.
Paneuropean Forest Certification (PEFC) Česká republika je zájmové sdružení právnických osob podporujících trvale udržitelné hospodaření v lesích.
Informace pro členy i nečleny tohoto zájmového svazu.
Program Hnutí DUHA zaměřený na zemědělství.
Související odkazy vám přinášíme ve spolupráci se serverem EkoLink
Rady a návody
15. července 2021 15:53

PRAHA (Ekolist) - Ve čtvrtek 15. července, začíná v pražském Domě ochránců přírody druhá letošní výstava letního ovoce starých odrůd - pozdních třešní, višní a meruněk. Výstava potrvá jen do soboty 17. července 2021. Součástí pátečního doprovodného programu jsou i zajímavé metody zpracování ovoce, tentokrát zaměřené na ovocné omáčky a šťávy. Vstup je zdarma. Pořadatelem je Český svaz ochránců přírody. (Celý text)
29. června 2021 11:20

PRAHA (Ekolist) - Sezóna třešní je v plném proudu a naše okolí se už zbarvilo širokou paletou odstínů červené. Pokud si chcete načesat ovoce lokální, bez obav a chemie, zkuste použít aplikaci Na ovoce (Android, iOS) mapující volně přístupné ovocné stromy ve městech i v krajině. (Celý text)
Další rady a návody:
Od:
Do:
Zprávy
20. července 2021 12:50

PRAHA (ČTK) - Vinaři, sadaři a další, velcí i malí, pěstitelé budou moci využít nový přístroj pro pomoc s péčí o rostliny i prevenci jejich chorob. Brněnští výzkumníci připravili prototyp, který skrze nově vyvinutá čidla propojená do nízkopřínové bezdrátové sítě (LPWAN), kontroluje teplotu a vlhkost vzduchu a srážky v dané lokalitě. Pěstitelé, kteří stav průběžně zkontrolují on-line, naplánují třeba potřebné zavlažování či jiná opatření k ochraně plodin. Mluvčí Technologické agentury ČR (TA ČR) Veronika Dostálová o projektu informovala v tiskové zprávě. TA ČR podpořila výzkum více než osmi miliony korun z programu EPSILON. (Celý text)
18. července 2021 01:16

OSTRAVA (ČTK) - Zeminový substrát, který odpadová společnost OZO Ostrava prodává v areálu skládky v Ostravě-Hrušově, je pro letošní rok vyprodaný. V první polovině roku se to ještě nikdy nestalo. Na zvýšeném odbytu se podepsala koronavirová omezení, kvůli nimž lidé trávili více času doma a na svých zahradách, sdělila Lenka Gulašiová. (Celý text)
8. července 2021 01:49

ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK) - Na českobudějovických městských trávnících se objevují ohrožené druhy rostlin. Jde například o zvonečník černý, zvonek klubkatý, jestřábník klubkatý nebo lomikámen trojprstý. Podle ekologů stojí za výskytem rostlin méně časté sečení trávníků, uvedl Jiří Řehounek z ekologického sdružení Calla. (Celý text)
4. července 2021 00:57

BLATNÁ (ČTK) - Blatná na Strakonicku výstavou růží a řadou dalších akcí připomněla slavnou růžovou tradici města spojenou se šlechtitelem Janem Böhmem. Jeho růžové plantáže patřily ve 30. letech minulého století k největším v Evropě. Výzdoba z více než 3500 růží při příležitosti sobotní slavnosti byla v kostele Nanebevzetí Panny Marie a na dalších místech historického centra. Lidé také viděli květy několika desítek Böhmových odrůd. (Celý text)
24. června 2021 17:38

STAROVIČKY (ČTK) - Návštěvníci Staroviček na Břeclavsku si opět mohou domů přinést trsy aromatické levandule. V sobotu na farmě několik set metrů za vsí začal samosběr levandule lékařské a v příštích dnech si lidé nasbírají i odrůdu grosso. Zájem je zatím o něco menší než loni. Kvůli chladnějšímu jaru letos rostliny kvetou později, počasí jim však neuškodilo, řekl ČTK jeden z majitelů farmy Stanislav Bíza. (Celý text)
19. června 2021 11:23

VRAŇANY (ČTK) - O samosběr jahod stále roste zájem, letošní úroda je zatím výborná, a to jak kvalitou, tak kvantitou. V jahodárně ve Vraňanech na Mělnicku sklizeň nyní označují jako nejlepší za desetiletí, řekl ČTK majitel jahodárny Milan Hanč. (Celý text)
19. června 2021 00:20

PRAHA (ČTK) - Pryšce, adénie, starčky, aloe, tlustice a mnohé další jedovaté sukulenty jsou k vidění v pražské botanické zahradě v Troji. Výstava s názvem Co Maryša ještě neznala aneb Jedovaté sukulenty a cykasy potrvá do 11. července a její součástí je i pěstitelská poradna, uvedli zástupci zahrady. (Celý text)
16. června 2021 00:51

LITOMĚŘICE (ČTK) - V Litoměřicích se otevřela první komunitní zahrada. Projekt jejího vzniku vyhrál loni v hlasování o nejlepší námět v participativním rozpočtu, jenž slouží k realizaci nápadů obyvatel. Zahrada sdružuje lidi, kteří chtějí společně pěstovat ovoce, zeleninu či bylinky, ale sami k tomu nemají vlastní prostor. Skupina má v plánu pořádat workshopy či přednášky pro zahrádkáře, po dohodě si i nečlenové mohou přijít na zahradu třeba opéct buřty. Řekla to při otevření zahrady Michaela Weikertová, jedna ze tří autorek nápadu. (Celý text)
11. června 2021 01:14

PLZEŇ (ČTK) - V malé obci Myslovice na Klatovsku se v sobotu a v neděli otevře veřejnosti ukázková přírodní zahrada U malíře s plochou 1000 metrů čtverečních, na níž už čtyři roky intenzivně pracuje místní obyvatelka Věra Dvořáková. Dlouhodobě odmítá chemické postřiky a hnojiva i rašelinu a její zahrada slouží také volně žijícím zvířatům. Nejvíc krásných přírodních zahrad je v Jihočeském kraji a na Vysočině, kam se myšlenka dostala z Rakouska, které s nimi v Evropě začalo. V Plzeňském kraji se zájem zvyšuje poslední dva roky, řekla ČTK Dvořáková, která si nechala zahradu certifikovat jako ukázkovou a dnes už sama zahrady schvaluje. (Celý text)
7. června 2021 03:27

PRAHA (Ekolist) - Loňská zima mezi karanténami udělala milovníky ptactva i z těch, kterým jindy nestáli opeřenci na pohled. Ptáci se totiž stali jedním z mála střípků živé přírody, které jsme z nepohodlí izolace mohli sledovat. Stačilo přisypání pár drobečků na krmítko za oknem, a už tu byly ukázky letecké akrobacie spojené s přehlídkou. Krása. Jenže se to v ekologicko-biologické rovině neobešlo bez následků. (Celý text)
30. května 2021 18:11

PRAHA (ČTK) - Letošní 8. ročník akcí Poznej svého farmáře bude značně redukovaný. Místo akcí v regionech plánuje ministerstvo zemědělství propagovat lokální produkty od českých zemědělců a potravinářů každý pátek do konce června na dvoře Národního zemědělského muzea (NZM) na pražské Letné. Budou se tam konat farmářské trhy zaměřené výhradně na českou produkci, sdělil ČTK mluvčí resortu Vojtěch Bílý. Změny jsou kvůli koronavirové pandemii. (Celý text)
30. května 2021 01:15

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU (ČTK) - Sdružení Krajina z Počítek u Žďáru nad Sázavou shání brigádníky, kteří pomohou s kosením cenných podmáčených luk. Mohou to být živnostníci s křovinořezem nebo třeba parta studentů, kteří si budou chtít přivydělat. Kromě kosení mohou pomoci s hrabáním a svážením trávy, řekla Darina Coufalová ze sdružení. (Celý text)
26. května 2021 01:31

PRAHA (ČTK) - Tuzemští zahrádkáři se po mnoha letech téměř jistě dočkají svého zákona, který například zakotví veřejnou prospěšnost zahrádkářské činnost. Sněmovna včera opakovaně schválila zahrádkářský zákon, který jí vrátil Senát s pozměňovacím návrhem. Senátoři z něj chtěli vypustit některá ustanovení, například pasáž o kulturních hodnotách zahrádkářské činnosti nebo ustanovení podrobně upravující pachtovní smlouvu na pozemky pro zahrádkářské spolky. Zákon nyní dostane k podpisu prezident. (Celý text)
19. května 2021 01:36

BRNO (ČTK) - Veřejnost může hlasovat v osmém ročníku soutěže Zelená střecha roku, na výběr je jich 16. Hlasovat lze do poloviny června, vítěz získá Cenu veřejnosti, uvedla Jana Šimečková, ředitelka Svazu zakládání a údržby zeleně, který soutěž pořádá. (Celý text)
7. května 2021 15:14

WASHINGTON (ČTK) - Američtí konzervativci minulý týden hltali falešnou zprávu, podle nichž chce prezident Joe Biden zavést přídělový systém na konzumaci masa. Kongresmanka z Colorada Lauren Boebertová Bidenovi vzkázala, aby "se klidil z její kuchyně". Guvernér Texasu Greg Abbott na twitteru napsal vzkaz, v němž varoval, že se Biden snaží "lézt do grilování". Zprávy nebyly pravdivé - Biden nic podobného neplánuje. Ukázaly však, že republikáni stále více používají jídlo jako zbraň v takzvaných kulturních válkách, napsala agentura AP. (Celý text)
28. dubna 2021 14:59
28. dubna 2021 10:40
25. dubna 2021 00:49
13. dubna 2021 23:59
2. dubna 2021 02:16
27. března 2021 18:05
26. března 2021 10:56
25. března 2021 12:06
25. března 2021 12:05
16. března 2021 00:58
Další zprávy:
Od:
Do:

Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Tištěný měsíčník Ekolist přestal na konci roku 2009 vycházet. Další informace najdete na stránkách tištěného Ekolistu zde.

Zelená domácnost je provozována s finančním přispěním Hlavního města Prahy.

Hlavní město Praha - logo

Projekt Environmentální občanské poradenství je realizován díky finanční podpoře SFŽP a MŽP.

SFŽP

MŽP

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.