Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Čtvrtek 28. 10. 2021
Svátek má Státní svátek
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zelená domácnost > Ekoznačky MAPA STRÁNEK
Zelená domácnost
Ekoznačky
Dotaz 257:
16. ledna 2012
Dotaz 246:
8. února 2009
Dotaz 236:
22. listopadu 2007
Dotaz 228:
20. března 2007
Dotaz 226:
10. února 2007
Další dotazy:
Co píší jiní
6. září 2012
21. srpna 2012
6. ledna 2011
14. září 2010
:
12. srpna 2010
24. června 2010
10. června 2010
7. května 2010
Další články
Od:
Do:
Výběr článků z jiných médií vám přinášíme ve spolupráci se serverem EcoMonitor
Tiskové zprávy
6. října 2021 09:51
1. září 2021 09:47
30. června 2021 09:00
17. května 2021 12:05
29. prosince 2020 09:25
9. prosince 2020 12:31
3. listopadu 2020 10:44
30. října 2020
Další tiskové zprávy
Od:
Do:
Související tiskové zprávy vám přinášíme ve spolupráci se serverem Econnect
Související odkazy
Nevládní organizace sdružující sdružující rolníky, zpracovatelské a obchodní organizace, spotřebitele, školy a podniky služeb orientující se na produkty z ekologického zemědělství.
Kontrola ekologického zemědělství (KEZ), obecně prospěšná společnost, zajišťuje odbornou nezávislou kontrolu a certifikaci v systému ekologického zemědělství.
BioBaby u nás propaguje a prodává dětské oblečení z biobavlny, stravu a hračky certifikovené značkou BIO. Propaguje i alternativní péči o děti. Na stránkách najdete i poradnu a e-obchod s uvedeným zbožím.
Informace o označování ekologických výrobků na serveru Právo vědět českých neziskových organizací.
Elektronický obchůdek s biopotravinami.
Informace o ekoznačce Evropské unie ("květině") a katalog výrobků, kterým byla udělena.
Informace o "květině" - ekoznačce EU, jak požádat o její udělení pro svůj výrobek, skupiny výrobků, kterým se uděluje, spolupráce s dalšími ekoznačkami aj.
Odpovědný a výkonný orgán Národního programu označování ekologicky šetrných výrobků. Vyřizuje přihlášky žadatelů o propůjčení ochranné známky "Ekologicky šetrný výrobek" konkrétním výrobkům a kontroluje dodržování kritérií a podmínek u držitelů této známky. Seznam směrnic a oceněných výrobků.
Související odkazy vám přinášíme ve spolupráci se serverem EkoLink
Rady a návody
29. dubna 2021 06:20

PRAHA (Ekolist) - Pýcha, lakomství, závist, hněv, smilstvo, nestřídmost a lenost. Sedmička smrtelných hříchů, hezky pohromadě, jak je známe už od 6. století. Jsou ale i jiné hříchy, které se dotýkají věcí mezi nebem a zemí, aniž by měly náboženský charakter. Nestárnoucí sedmičku hříchů greenwashignu, tak, jak je sestavili v roce 2010 lidé z TerraChoice, se také vyplatí občas připomenout. (Celý text)
23. dubna 2021 06:21

PRAHA (Ekolist) - Otevírají naše srdce, zrovna tak jako peněženky. Usnadňují nám těžká rozhodnutí, šetří nás přemýšlení. A tohle všechno tvůrci ekoznaček a certifikátů udržitelnosti, stejně jako korporátní marketéři a výrobci, moc dobře vědí. (Celý text)
Další rady a návody:
Od:
Do:
Zprávy
25. července 2021 01:35

PRAHA (ČTK) - Češi mají podle prodejců, které ČTK oslovila, stále větší zájem o ekologické produkty. Roste podle nich poptávka také po stáčených ekologických prostředcích. Na českém trhu se objevují nové značky, v polovině července e-shop v České republice a na Slovensku spustila americká značka ekologického praní a čištění The Laundress, zjistila ČTK. (Celý text)
24. července 2021 07:37

PRAHA (Ekolist) - Novinářům z britské BBC se podařilo odhalit, že korejská společnost Korindo systematicky a dlouhodobě vypalovala deštný prales v indonéské provincii Papua. Společnost úmyslné zakládání požárů popírá a tvrdí, že vznikaly samovolně v důsledku velkého sucha, nebo že je zakládali tamní domorodci, aby se zbavili krys obrovských. (Celý text)
9. dubna 2021 00:12

PRAHA (ČTK) - V důsledku pandemie koronaviru lidé více využívají internet. Kvůli omezení kontaktů například více telefonují, využívají sociální sítě či častěji sledují placená videa. Nejviditelnější rozmach však podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) zaznamenalo nakupování přes internet. Zatímco do roku 2019 rostl podíl nakupujících na internetu více méně stabilním tempem, mezi lety 2019 a 2020 vzrostl tento podíl skokově z 39 procent na 54 procent, uvedli statistici. (Celý text)
17. října 2020 05:32

PRAHA (Ekolist) - Evropská komise přichází se strategií, která by mohla znamenat průlom v legislativě bezpečnosti chemických látek. Strategie by zefektivnila dosavadní způsob identifikace a eliminace toxických látek, které se prostřednictvím mnoha produktů každodenně dostávají do našeho těla i do životního prostředí. Také by pomohla sjednotit zatím nejednotný systém, v němž jsou do očí bijící mezery v legislativě. Proti této iniciativě ale naprosto překvapivě zaujímá velmi vlažný postoj Generální ředitelství pro zdraví a bezpečnost potravin EU, Sante. Informuje o tom Evropská environmentální kancelář. (Celý text)
15. října 2020 10:46

BRNO (ČTK) - Lidé by podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) kupovali častěji zboží se značkou dokládající ekologickou šetrnost výrobků, ale roli hraje nižší škála i vyšší cena zboží. Brabec to řekl v online úvodní diskuzi na brněnském mezinárodním festivalu Ekofilm. Společnost jako taková je ale na zboží s ekologickým označením podle ministra připravena. Diskuze na téma "Je spotřeba potřeba?" byla přenášena pouze online kvůli opatřením proti koronaviru. (Celý text)
10. června 2019 01:50

PRAHA (Ekolist) - Více než 60 % lesů v ČR je nemocných. Přírodní klimatizace naší země pomalu umírá a s ní mizí z naší krajiny i voda. Dvanáct celebrit v čele s Davidem Krausem nebo Martou Jandovou se rozhodlo podpořit nový projekt Pomáhám přírodě, který každý měsíc otevře nové téma. “Chtěl bych, aby lidé například kupovali nábytek ze dřeva rostoucího v hospodářsky udržitelných lesích,” říká zpěvák David Kraus, který v červnu propaguje téma lesa. (Celý text)
20. března 2019 01:42

PRAHA (Ekolist) - Lidé jsou výrazným hybatelem v současnosti probíhajících klimatických změn. A někteří se to snaží změnit. Dost často ale přitom napáchají svými dobrými úmysly víc škod, než užitku, přesněji, než kdyby nedělali nic. Švédští badatelé se pokusili na tento jev pohlédnout optikou psychologie a jejich podnětné závěry uveřejnil žurnál Frontiers of Psychology. (Celý text)
14. června 2017 01:00

PRAHA (ČTK) - Systém energetických štítků, které evropským spotřebitelům pomáhají orientovat se při nákupu elektrických přístrojů, se v následujících letech zjednoduší. Evropští poslanci včera ve Štrasburku v prvním čtení schválili opatření ukládající výrobcům vrátit se ke škále, kde písmeno A bude označovat energeticky nejméně náročné přístroje a písmeno G naopak ty nejméně šetrné. (Celý text)
9. ledna 2017 01:28

PRAHA (Ekolist) - To, co je dobré pro život v oceánech, nemusí být současně dobré pro zbytek planety. Kalifornská univerzita v Merced (UCM) nyní upozornila na to, že tuňáci lovení udržitelným způsobem nejsou právě tou nejlepší variantou, pokud se budeme zajímat i o spotřebu pohonných hmot lodí „vybíravých“ rybářů. Informuje o tom žurnál New Scientist. (Celý text)
14. listopadu 2016 17:24

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo zemědělství připravuje soutěž na propagaci biopotravin, chce zvýšit jejich odbyt. Měla by se vypsat v příštím roce, stát bude 30 milionů korun. Dnes to řekl ředitel ministerského odboru environmentálního a ekologického zemědělství Jan Gallas. Podle manažerky PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřiny Urbánkové tolik stát doposud do kampaně za biopotraviny nikdy neinvestoval. Například na propagaci značky Klasa dá stát za dva roky přibližně desetinásobek této sumy. Půda v ekologickém režimu zabírá v ČR zhruba 12 procent zemědělské půdy. (Celý text)
14. listopadu 2016 01:13

PRAHA (Ekolist) - Představte si, že byste si mohli nechat domů doručit nákupy od lokálních producentů v bio kvalitě a při doručení zároveň měli možnost odevzdat některé odpady s vědomím, že budou znova využity a výtěžek z odpadů poslouží charitě. Zní to jako sen? Belgická firma Cirkle ho mění ve skutečnost a český Institut cirkulární ekonomiky ji uvádí jako zdárný a fungující koncept, jak pracovat s odpadem efektivně. (Celý text)
24. října 2016 01:57

PRAHA (Ekolist) - Energetické štítky ve své stávající podobě mohou mást spotřebitele. Evropská unie se pustila do úpravy energetických štítků tak, aby se zrušily třídy A+ až A+++ a nadále se používala jen škála A-G. Česká republika spolu s dalšími čtyřmi zeměmi nedávno podala návrh, který by tento proces zpomalil. Nová škála energetických štítků by tak byla nejdříve v roce 2023. Upozornila na to novinářka Alice Stollmeyerová, která se specializuje na energetickou a klimatickou politiku EU. (Celý text)
4. října 2016 10:46

PRAHA (ČTK) - Čtvrtina Čechů zná aspoň jedno evropské značení potravin. Vyplývá to z průzkumu, který na vzorku 1330 respondentů pro Potravinářskou komoru ČR uskutečnila agentura STEM/MARK. Proti loňskému průzkumu jde o nárůst zhruba o pět procentních bodů, uvedla Ivana Valentová z agentury. Lidé se na výrobcích mohou setkat se třemi typy evropského značení. Vždy mají tvar sluníčka. (Celý text)
7. září 2016 07:13

PRAHA (ČTK) - Biopotravinou roku 2016 se stala Bio Trhaná paštika z přeštického černostrakatého prasete z Biofarmy Sasov. Do 15. ročníku soutěže výrobci přihlásili celkem 90 produktů, o devět více než loni. Loni v soutěži zvítězila Rajčata ve vlastní šťávě z Horňácké farmy. (Celý text)
4. září 2016 18:40

PRAHA (ČTK) - Fenoménu takzvané udržitelné módy se věnovala o víkendu část programu pražského týdne módy Mercedes Benz Prague Fashion Week. V Kafkově domě poblíž Staroměstského náměstí se v rámci akce Sustainable Fashion Day představilo 30 značek, které vyrábějí produkty šetrné k přírodě i ke společnosti. Uskutečnily se přednášky, diskuse a workshopy o efektivním šatníku nebo udržitelném navrhování oblečení. Zájemci se dozvěděli, jaký je rozdíl mezi rychlou a pomalou módou. (Celý text)
7. července 2016 11:38
27. června 2016 01:10
29. dubna 2016 10:45
14. března 2016 05:37
3. února 2016 11:19
29. října 2015 02:00
26. října 2015 02:00
7. srpna 2015 01:23
30. července 2015 14:40
3. července 2015 15:45
Další zprávy:
Od:
Do:

Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Tištěný měsíčník Ekolist přestal na konci roku 2009 vycházet. Další informace najdete na stránkách tištěného Ekolistu zde.

Zelená domácnost je provozována s finančním přispěním Hlavního města Prahy.

Hlavní město Praha - logo

Projekt Environmentální občanské poradenství je realizován díky finanční podpoře SFŽP a MŽP.

SFŽP

MŽP

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.