Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zelená domácnost > Domácnost > Praní MAPA STRÁNEK
Zelená domácnost
Praní
Co píší jiní
:
16. března 2016
:
20. října 2014 22:36
:
27. ledna 2012 14:20
3. března 2011
16. března 2010
11. února 2010
Home:
19. června 2008
23. března 2007
Další články
Od:
Do:
Výběr článků z jiných médií vám přinášíme ve spolupráci se serverem EcoMonitor
Tiskové zprávy
2. března 2012 13:57
13. ledna 2012 11:53
12. září 2011 09:03
24. května 2011 14:01
22. března 2011 15:07
15. března 2011 11:38
22. února 2011 06:08
19. ledna 2011 10:43
Další tiskové zprávy
Od:
Do:
Související tiskové zprávy vám přinášíme ve spolupráci se serverem Econnect
Související odkazy
Informace o sinicích a možných opatřeních proti jejich přemnožení ve vodních nádržích, prací prášky a sinice aj.
Srovnání jednorázových a látkových plen. Proč jsou látkové šetrnější k přírodě i miminku.
Přehled bezfosfátových pracích prášků. Návody, jak dávkovat a prát.
Seznam výrobků, které nesou certifikát Ekologicky šetrný výrobek.
Seznam výrobků, které nesou certifikát Ekologicky šetrný výrobek.
Firma vyrábějící ekologicky šetrnou kosmetiku, čistící a prací prostředky, mýdla apod.
Související odkazy vám přinášíme ve spolupráci se serverem EkoLink
Rady a návody
30. ledna 2017 01:14

PRAHA (Ekolist) - Alespoň jeden den se zcela vyhnout palmovému oleji a během těch dalších se snažit jeho používání co nejvíce omezit. K tomu vyzývají organizátoři Dne bez palmového oleje. A zároveň upozorňují: Přestože výrobců, kteří se rozhodli tento tuk nepoužívat, přibývá, může být snaha o jeho 100% vyloučení ze svého života těžší, než se zdá. Narazit na palmový olej, jehož produkce je spojena s drancováním tropických pralesů, totiž můžeme podle Koalice proti palmovému oleji na každém kroku – v obchodě, restauraci i dopravě. (Celý text)
6. prosince 2016 01:56

PRAHA (Ekolist) - Už podruhé v tomto roce zavítala do Česka Bea Johnsonová, propagátorka bezodpadové domácnosti. Tedy takové domácnosti, která produkuje minimum odpadů. Ruku v ruce s omezováním odpadů přitom jde i omezování věcí v domácnosti jako takových. Zkusit omezit množství svého oblečení nebo nádobí můžete třeba teď v rámci předvánočního úklidu. Další možností je napsat Ježíškovi, že tento rok si už žádné zbytečné věci nepřejete. Tak se život s minimem věcí stane výzvou nejen pro vás, ale i pro vaše blízké. (Celý text)
Další rady a návody:
Od:
Do:
Zprávy
8. června 2016 10:21

PRAHA (ČTK) - Jak ve svém životě neprodukovat prakticky žádný odpad přijela do ČR propagovat slavná americká aktivistka Bea Johnsonová. Proslula zejména tím, že dokáže roční odpad své čtyřčlenné rodiny dostat do litrové zavařovací sklenice. Základem všeho je podle ní pět pravidel: odmítnout to, co nepotřebujeme, snížit spotřebu potřebných věcí, znovu věci používat, recyklovat a kompostovat. Pravidla pro život bez odpadu je potřeba dodržovat v tomto pořadí. (Celý text)
7. srpna 2015 01:23

PRAHA (Ekolist) - V létě se sice netopí, náročné na spotřebu energií je ale i toto období. Náklady na elektřinu zvyšuje například tvorba námrazy v ledničce. Její pravidelné odmrazování, efektivní praní nebo odpojování nepotřebných spotřebičů ze sítě se však vyplatí praktikovat po celý rok. (Celý text)
16. prosince 2014 02:00

PRAHA (Ekolist) - Trend energetických úspor v bydlení může mít nepříjemné dopady na lidské zdraví. V zateplených domech s dobře těsnícími okny se drží vyšší vlhkost, která ve spojení s teplem vede ke vzniku plísní. A to je prostředí, ve kterém se může rozvinout astma či jiné dýchací potíže. (Celý text)
6. září 2012 02:00

PRAHA (Ekolist) - Belgická značka Ecover je jedním z nejznámějších výrobců ekologických čistících a pracích prostředků. V úterý oznámila, že se stala i největším. Koupila totiž podobně zaměřenou americkou značku Method. Jak oznámil Ecover, značka Method nezanikne a na trhu budou obě značky vedle sebe. (Celý text)
26. října 2011 15:41

PRAHA (Ekolist) - Energetické štítky, které spotřebitelům oznamují spotřebu vybraných výrobků, se dočkaly změny. Jejich vzhled se zjednoduší, místo textu se budou používat jen ikony a ze štítku bude jasná roční spotřeba. Mezi domácí spotřebiče, kterých se štítkování týká, se od konce listopadu 2011 nově zařadí i televizory. Novinkou je, že štítky se týkají i prodeje přes e-shopy. (Celý text)
4. listopadu 2010 14:20

BRUSEL (Ekolist) - Evropská komise chce zakázat používání fosfátů a omezit povolené množství dalších látek obsahujících fosfor v pracích prostředcích, napsala ČTK. Cílem je podle dnešního prohlášení komise snížit množství fosfátů v odpadu, a tím zlepšit kvalitu vody. V Česku se fosfátové prací prostředky nesmí prodávat od roku 2006. (Celý text)
23. prosince 2008 17:15

LIBEREC (Ekolist) - Díky kaprům si v době Vánoc na české rybníky a řeky vzpomene skoro každý. Víme ale, jak se v nich rybám žije? Zlepšila se v posledních letech voda v českých tocích? A jak je to s dalšími překážkami, jako jsou jezy, přehrady nebo vybetonovaná koryta? Vrátí se lososi do Orlice? Vyhynou úhoři? A je česká ochrana přírody ovládána ornitologickou lobby? Právě těmto tématům se v rozsáhlém rozhovoru věnuje ichtyolog, dlouholetý ochranář a rybář Martin Dušek. (Celý text)
12. června 2008 08:57

PRAHA/LEEDS (Ecomonitor) - Pračka, která čistí prádlo třením mezi plastovými vločkami, by mohla ušetřit miliardy litrů vody za rok. Alespoň to podle deníku The Independent tvrdí vynálezci z univerzity v britském Leedsu. (Celý text)
4. června 2008 08:00

PRAHA (Ekolist) - V lednu 2004 jsme v článku Odvrácená strana plenek psali o výhodách a nevýhodách jednorázových plen a kdysi běžně užívaných látkových plen. Dnes je na trhu dostupná další alternativa. „Kompostovatelné“ jednorázové pleny. (Celý text)
15. června 2006 10:02

PRAHA (EkoList) - V květnu letošního roku bylo do šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zahrnuto téma životního prostředí. CVVM oslovilo 1033 občanů starších 15 let a zjišťovalo, jaký je jejich postoj k financování ochrany přírody, k třídění odpadů, jízdě automobilem, šetření s vodou a energiemi a kolik lidí je ochotno se aktivně zapojit do ochrany přírody. (Celý text)
24. května 2002 11:03

PRAHA (EkoList) - Již pošesté má v sobotu 25. května proběhnout každoroční mezinárodní bojkot výrobků firmy Procter and Gamble na protest proti tomu, že firma nadále testuje své výrobky a jejich ingredience na zvířatech. "Podle odhadů nevládních organizací je každým rokem pro účely firmy Procter and Gamble usmrceno až 50.000 zvířat," vysvětluje koordinátor bojkotu v České republice Jan Lorenc ze sdružení Svoboda zvířat. V celém světě je k bojkotu ohlášeno více než osm desítek protestních akcí. (Celý text)
1. února 2002 18:55

ČESKÉ BUDĚJOVICE/PRAHA (EkoList) - Jak dnes informoval zpravodajský server o dění v neziskovém sektoru Econnect, na českém internetu se objevila další spotřebitelská stránka. Českobudějovická ekologická organizace Rosa na stránce Ekospotrebitel.cz radí zákazníkům, kteří se vědomě při svých nákupech řídí ohledem k životnímu prostředí. Stránky jsou umístěny na adrese www.ekospotrebitel.cz. (Celý text)
23. července 2001 20:01

PRAHA (ČIA) - Od roku 2005 nebudou rozhodující výrobci uvádět na domácí trh prací prostředky obsahující fosfáty. Vyplývá to z druhého dodatku k dohodě o postupném snižování dopadu pracích prostředků na životní prostředí mezi ministerstvem životního prostředí (MŽP) a Českým sdružením výrobců mýdla a čisticích a pracích prostředků. (Celý text)
22. července 2001 15:15

PRAHA (ČIA) - Postupné snižování dopadu pracích prostředků na životní prostředí je obsahem dohody, kterou v pondělí 23. července podepíše Sdružení výrobců mýdla a čisticích a pracích prostředků ČR (SVMČPP) s ministrem životního prostředí Milošem Kužvartem. ČIA o tom informovala tisková mluvčí jednoho z členů SVMČPP, Marie Logrová z akciové společnosti Setuza. (Celý text)
10. července 1998 10:00

PRAHA (EkoList) - Mezi Ministerstvem životního prostředí (MŽP) a výrobci pracích prášků platí již 3 roky dobrovolná dohoda o snižování vlivu jejich výrobků na životní prostředí. Dohoda je předmětem kritiky ze strany nevládních organizací. (Celý text)
4. července 1998 14:56
Další zprávy:
Od:
Do:

Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Tištěný měsíčník Ekolist přestal na konci roku 2009 vycházet. Další informace najdete na stránkách tištěného Ekolistu zde.

Zelená domácnost je provozována s finančním přispěním Hlavního města Prahy.

Hlavní město Praha - logo

Projekt Environmentální občanské poradenství je realizován díky finanční podpoře SFŽP a MŽP.

SFŽP

MŽP

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.