Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Tištěný Ekolist > Rubriky Ekolistu MAPA STRÁNEK
Tištěný Ekolist
Rubriky Ekolistu
Charakteristika časopisu
Ekolist - měsíčník o životním prostředí
Vychází 11x ročně (s výjimkou srpna) vždy začátkem měsíce. Je černobílý a má 24 stran formátu A4. Vydává ho občanské sdružení BEZK.
Milí čtenáři, děkujeme vám za zájem o předplatné Ekolistu. Ovšem vzhledem k tomu, že se vydavatel ve shodě s redakcí rozhodl vydávání tištěného Ekolistu v současné podobě ke konci roku 2009 ukončit, redakce už žádné objednávky předplatného nepřijímá. Ty z vás, kteří mají předplaceno i na rok 2010 nebo na ještě déle, budeme o způsobu vrácení předplatného včas informovat. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace, které by vám naše rozhodnutí mohlo způsobit.
Cena časopisu
Jedno číslo tištěného Ekolistu stojí 30 Kč (na Slovensku a jinde v Evropě 30 Kč + 30 Kč poštovné).

Při předplatném stojí jedno číslo tištěného Ekolistu 25 Kč:
- na čtvrt roku (3 čísla) je to tedy: 75 Kč
- na půl roku (6 čísel): 150 Kč
- na 1 rok (11 čísel): 275 Kč
- na 1,5 roku (17 čísel): 425 Kč.

Jedno číslo Ekolistu ve formátu pdf stojí při předplatném 15 Kč:
- na čtvrt roku (3 čísla) je to tedy: 45 Kč
- na půl roku (6 čísel): 90 Kč
- na 1 rok (11 čísel): 165 Kč
- na 1,5 roku (17 čísel): 255 Kč.

Při placení si můžete objednat přesně tolik čísel, kolik chcete - minimálně ovšem tři čísla (čtvrt roku) a maximálně 17 čísel (rok a půl).

Podrobnosti o předplacení Ekolistu najdete tady.

Chcete si měsíčník Ekolist nejdřív prohlédnout? Klikněte na tuto stránku, kde jsou zdarma ke stažení některé starší Ekolisty v pdf souborech.

Pokud si Ekolist objednáte, pošleme vám vzápětí i jedno tištěné číslo Ekolistu na ukázku zdarma.

Pravidelný obsah Ekolistu
Milí čtenáři, tištěný měsíčník Ekolist přestal na konci roku 2009 vycházet. Nacházíte se na stránkách, které nejsou od začátku roku 2010 aktualizovány. Děkujeme za pochopení,
redakce serveru Ekolist.cz

Zprávy
Rozsah zpravidla 8 stran. Základní rubrika časopisu. Přináší každý měsíc přehled nejdůležitějších a nejzajímavějších událostí z oblasti životního prostředí, samozřejmě s důrazem na Českou republiku. Základem rubriky je dvojstrana s krátkými příspěvky důsledně zpravodajského charakteru. Na dalších zpravidla šesti stranách jsou pak obsáhlejší příspěvky redaktorů Ekolistu, které události zpracovávají analyčtěji a v kontextu. Důraz je kladen na aktuálnost, věcnost a čtivost zpráv.

Rozhovor
Rozsah zpravidla 1-2 strany. Interview představují názory a argumenty odborníků, aktivistů nevládních organizací, politiků, úředníků státní správy a dalších osobností z oblasti životního prostředí.

Reportáž
Rozsah zpravidla 2 strany. V reportážích se věnujeme životnímu prostředí v nejrůznějších koutech světa. Po svém zavedení v roce 2003 se rubrika rychle zařadila mezi ty nejoblíbenější v Ekolistu.

Esej
Rozsah zpravidla 2 strany. I tato rubrika vznikla v roce 2003, jejím cílem je přinášet rozsáhlejší příspěvky odborníků, kteří popisují různé environmentální problémy nebo reflektují jejich vnímání ve společnosti.

Názory
Rozsah zpravidla 1-2 strany. Rubrika přináší diskusní příspěvky na aktuální i dlouhodobější témata z pera našich redaktorů, externích spolupracovníků, ale i odborníků, politiků či aktivistů nevládních ekologických organizací. Příspěvkům se daří vyvolávat debaty o citlivých tématech týkajících se životního prostředí.

Zelená domácnost
Rozsah zpravidla 2 strany. Je rubrikou poradní a spotřebitelskou. Čtenář se v ní dočte praktické rady, jak se chovat v běžném životě co nejvstřícněji k životnímu prostředí, jak šetřit energií, separovat odpad, jaké jsou k dostání ekologicky šetrné výrobky. Vedoucí této rubriky je zároveň vedoucím rubriky Zelená domácnost na internetu http://www.ekolist.cz/zeldom.stm, jejíž součástí je i interaktivní (on-line) čtenářská poradna.

Vyšlo, vychází, vyjde
Rozsah zpravidla 1-2 strany. Kulturní rubrika Ekolistu, která pravidelně přináší recenzi na důležité knihy, ale například i výstavy, jež se týkají tématu životního prostředí.

Legislativa
Rozsah zpravidla 1 strana. V rubrice Legislativa pravidelně sledujeme projednávání legislativy týkající se životního prostředí, a to hlavně v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.

Kalendář akcí
Rozsah zpravidla 1 strana. Tuto rubriku můžou využívat všichni čtenáři, protože spektrum jejího záběru je dostatečně široké - od brigád v botanické zahradě až po mezinárodní veletrhy, konference a výstavy.

Inzeráty


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.