Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Fórum EkoListu > Fórum o politice MAPA STRÁNEK
Fórum EkoListu
Fórum o politice
Napište nám svůj názor!

Pokud chcete reagovat na některý z názorů na této stránce nebo chcete vyslovit svůj názor na jakékoli jiné téma související se životním prostředím, napište nám. Buď nám můžete poslat svůj názor e-mailem na známou adresu ekolist@ekolist.cz (jako předmět zprávy prosím napište "NÁZOR"), nebo k tomu můžete využít tento formulář. Vaše názory rádi zveřejníme (vyhrazujeme si právo nezveřejnit názory obsahující vulgární výrazy, nepodložené urážky a názory nesrozumitelně formulované). Nezapomeňte uvést své jméno a e-mail, případně jiný konktakt na vás. Pokud výslovně neuvedete opak, předpokládáme, že souhlasíte se zveřejněním vašeho názoru v Ekolistu.cz a případně i v tištěném EkoListu.

Jitka Marková
Autorka se dlouhodobě zajímá o problematiku Šumavy
15. září 2010

Mnoho let požadují obce Šumavského národního parku socioekonomickou studii, která by definovala potřeby, priority regionu, ale také návštěvnickou únosnost území. Kvalitní socioekonomická studie by byla vítanou pomocí pro nasměrování finančních toků z veřejných i soukromých zdrojů. S nástupem ministryně Rut Bízkové se zdálo, že tento požadavek bude vyslyšen. (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 1
Zdeněk Valchář
Autor je biologem a ekologem
14. září 2010

Obracím se na Vás, jako biolog původem, s upozorněním na fakt, že lidé nejen na ostravsku trpí silně znečištěným ovzduším. Jde o velmi vážné, a pro lidi bydlící u silnic zatížených nákladní dopravou přímo osudové zhoršení jejich životního prostředí. Na rozdíl od těch, jimž kazí vzduch stacionární zdroje, a kterým se u nás věnuje alespoň mediální pozornost (asi jde zase především o peníze), jsou lidé bydlící u výše zmíněných silnic zasaženi naplno zplodinami, obsahujícími karcinogeny v koncentrované formě. Přesto se u nás ochraně jejich zdraví nevěnuje prakticky nikdo. Co je platná výchova k nekuřáctví a horování pro zdravý způsob života, když je člověk ekonomickými důvody nucen bydlet u silničního průtahu obcí. Nejrychleji se změny životního prostředí, způsobené trvale rostoucí, především nákladní dopravou, projeví právě na zdraví lidí v těchto lokalitách. Vzhledem k tomu, co dýchají a polykají, lze předpokládat, že oni jsou i při zachování sebelepší životosprávy tou nejrizikovější skupinou, hlavně pokud jde o zasažení dýchací a trávící soustavy. (Celý text)
Josef Zbořil
Autor je člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR
13. září 2010

Nejen, že si to myslím, ale jsem o tom přesvědčen! Totiž, nepatří do žádného „bratrstva kočičí pracky“ a zjevně je dobrý manažer. Jsem hluboce přesvědčen, že předurčením pro funkci ministra životního prostředí není letité působení v nevládkách a plamenné přesvědčení o jediné pravdě, nýbrž naopak, je to schopnost vidět věci celostně v souvislostech a dokázat zorganizovat, aby tento celostní pohled dostal vyjádření v detailech právních úprav péče o životní prostředí a v jejich uplatnění. A čerstvé zkušenosti z práce ministra Drobila svědčí právě o této kvalitě. Jakkoliv je označován v lepším případě za ministra nekompetentního. Že se podobné hlasy neozývaly kolem komisaře Dimase, který byl figurkou, a všichni to věděli nebo neozývají kolem současného komisaře Potočnika! (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 17
Ivan Sommer
Autor je čtenářem Ekolistu.cz
4. září 2010

Při procházkách Brnem narazíte zcela určitě na některých ulicích na nádoby s komunálním odpadem, vyrovnané pěkně v řadě jako vojáci na přehlídce. Stojí tak hodiny i dny, týdny i měsíce, někde po celý rok. Údajně připraveny na svoz odpadu. O tom lze pochybovat. (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 2
České nevládní organizace
Calla, Hnutí DUHA, Centrum pro dopravu a energetiku, Jihočeské matky, WISE/NIRS Brno, OIŽP, Za Radouň krásnější, Zelený kruh, Veronica, Greenpeace, Děti Země, Bezjaderná Vysočina, V havarijní zóně JE Temelín a OCELOT
2. září 2010

Stanovisko ekologických organizací k dokumentaci hodnocení vlivů na životní prostředí (proces EIA) pro stavbu nového jaderného zdroje v lokalitě Temelín (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 24
Radko Pavlovec
Autor je konzultantem v oblasti energetického hospodářství a pověřencem země Horní Rakousko pro otázky jaderných zařízení
1. září 2010

Hysterie kolem solárních elektráren má odlákat pozornost od skutečných důvodů zdražení (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 5
Jitka Marková
Autorka se dlouhodobě zajímá o problematiku Šumavy
30. srpna 2010

Éra ředitele Národního parku Šumava - Františka Krejčího - je dobou informační blokády, dezinformací, nepravd, ale také velmi nestandardních hospodářských aktivit. Činy Správy, ale i ministerstva životního prostředí snesou srovnání s obdobím francouzského absolutismu Ludvíka XIV. (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 55
Zdeněk Valný, Vojtěch Kotecký, František Kučera a Petr Šubert
Asociace českých a moravských dřevozpracovatelů, Hnutí DUHA – Přátelé Země ČR, Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR a Sdružení živnostníků v lesním hospodářství
2. srpna 2010

Vážený pane ministře,

blahopřejeme Vám k nástupu do funkce ministra zemědělství České republiky. Do Vaší kompetence spadá též lesní hospodářství, včetně agendy největšího správce lesů a producenta dříví v zemi – státního podniku Lesy ČR. Protože nám nakládání se státními lesy není lhostejné a chování jejich správce – podniku Lesy ČR – zásadně ovlivňuje naše zájmy a činnost, obracíme se na Vás ve věci zadávání zakázek na služby v oblasti pěstební a těžební činnosti a prodej dříví u Lesů ČR. (Celý text)
Pavel Ptáček
Autor je čtenářem Ekolistu.cz
15. července 2010

Před nějakým časem jsem byl nucen strávit asi deset minut čekáním na tramvaj na zastávce Vozovna Střešovice. Bylo velké teplo, slunce svítilo a já šel ulicí Slunnou na zmíněnou zastávku. (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 7
Jiří Dvořák, Vladimír Mašek a Zdeněk Černý
Autoři jsou starostové obcí Lodhéřov, Jistebnice a Nadějkov
21. června 2010

Vážený pane předsedo,

obracíme se na Vás tímto otevřeným dopisem jménem starostů a veřejnosti z lokalit, které stát vytipoval jako potenciálně vhodné pro vybudování hlubinného úložiště vyhořelého jaderného paliva, s podmětem pro koaliční vyjednávání o programovém prohlášení příští vlády. (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 33
Další názory:
Od:
Do:
Téma:

Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.