Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Fórum EkoListu > Fórum o legislativě MAPA STRÁNEK
Fórum EkoListu
Fórum o legislativě
Napište nám svůj názor!

Pokud chcete reagovat na některý z názorů na této stránce nebo chcete vyslovit svůj názor na jakékoli jiné téma související se životním prostředím, napište nám. Buď nám můžete poslat svůj názor e-mailem na známou adresu ekolist@ekolist.cz (jako předmět zprávy prosím napište "NÁZOR"), nebo k tomu můžete využít tento formulář. Vaše názory rádi zveřejníme (vyhrazujeme si právo nezveřejnit názory obsahující vulgární výrazy, nepodložené urážky a názory nesrozumitelně formulované). Nezapomeňte uvést své jméno a e-mail, případně jiný konktakt na vás. Pokud výslovně neuvedete opak, předpokládáme, že souhlasíte se zveřejněním vašeho názoru v Ekolistu.cz a případně i v tištěném EkoListu.

Ivan Sommer
Autor je čtenářem Ekolistu.cz.
7. září 2010

Připadá mi, že v diskusích o genetickém inženýrství si většina přispívatelů u nás neuvědomuje, jak rychle se tento obor rozvíjí. Metody, které byly ještě před 10 lety doménou nejvyspělejších laboratoří, se zjednodušily a zlevnily natolik, že jsou přístupny již v obyčejných chemických či farmaceutických provozech nebo laboratořích. (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 2
Karolína Josková
Autorka je předsedkyně o.s. Přátelé bájné hory Blaník.
16. srpna 2010 14:30

Nepořádek a liknavost zodpovědných úřadů umožňují realizaci rozsáhlého projektu komunitního bydlení v nevhodné lokalitě. (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 79
Martin Mach Ondřej
Autor je redaktorem Ekolistu.cz
27. května 2010

Volby do poslanecké sněmovny se blíží. Pokud jste dosud neměli čas prostudovat volební programy ani jejich zpravodajské analýzy, pak možná vezmete zavděk zhodnocením volebních slibů parlamentních stran a jejich činů ve dvou důležitých a diskutovaných tématech – přístupu k územním limitům těžby a k jaderné energetice. (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 1
Vítězslav Kremlík
Autor je zakladatelem portálu www.klimaskeptik.cz
6. května 2010

Nechci vás tady moc obtěžovat svými skeptickými názory, ale rád bych vás upozornil, že jsou věci, na kterých se shodneme. Tohle není žádná ochrana přírody: (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 6
Jiří Hanzlíček

27. dubna 2010

Zvýšením daní s následnou přirážkou šarží pumpařů se ceny benzinu a nafty vyšplhaly na rekordní úroveň. Benzin dnes již nenatankujete pod 33 korun za litr. Aby tomu nebyl konec, tak bez zájmu zasedající zákonodárci, otrocky kopírující jednu z diskutabilních směrnic Evropské unie, schválili zvýšený podíl biosložky u benzinu na 4,1 procenta a 6 procent u nafty a to od 1. června. Cena pohonných hmot se tím opět navýší asi o další korunu. (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 2
Ivan Sommer
Autor je čtenářem Ekolistu.cz
27. dubna 2010

Podnětem k napsání této úvahy byl rozsáhlý rozhovor redaktora časopisu (Muni.cz) Masarykovy univerzity v Brně D. Povolného se soudcem Nejvyššího správního soudu prof. JUDr. P. Průchou, CSc. v tištěné verzi z dubna 2010. Lze ho najít i na internetu na stránce info.muni.cz. Soudce dlouhá léta učil na Právnické fakultě MU, kde dosud působí. Se správním soudnictvím jsem se v legislativě životního prostředí setkával často a je užitečné znát názory těch nejpovolanějších. (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 3
Adin Vyhlídka
Autor je členem ČSOP a obyvatelem Přerova
30. března 2010

13.3.2010 - Pochlubit se tím, kolik na Drahanské vrchovině postříleli zvěře, by chtěli o víkendu myslivci v kulturním domě v Žárovicích na Prostějovsku. Na výstavě by mělo být paroží srnců či muflonů i lebky lišek. U guláše a u piva, s nostalgií a snad i slzou v oku, zavzpomínají kovaní střelci, kolik toho zabili. (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 25
Jiří Svoboda
Autor je čtenářem Ekolistu.cz
24. března 2010

Před více než pěti lety vstoupila Česká republika do systému obchodování s emisními povolenkami a MŽP se stalo jeho skalním zastáncem. Současný rozpor mezi ČEZ a MŽP o rekonstrukci elektrárny Prunéřov II je však dokladem toho, že systém povolenek nemusí být funkční.
(Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 16
Jiří Svoboda
Autor je čtenářem Ekolistu.cz
16. března 2010

Problematika fotovoltaických elektráren se často zužuje na odsuzování gigantických fotovoltaických elektráren a spekulantů blokujících připojovací kapacity pro další obnovitelné zdroje. Malé elektrárny na střechách, jejichž majitelé elektřinu v nich vyrobenou sami spotřebují, jsou naopak ukazovány jako vzor zelené technologie nezatěžující rozvodnou síť. Avšak i malé fotovoltaické elektrárny mají svá negativa, která nelze nevidět. (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 23
Radim Šrám
Autor je předsedou KŽP AV ČR
4. března 2010

Tzv. „Územní ekologické limity těžby v Severočeské hnědouhelné pánvi (SHP)“ byly vyhlášeny usnesením vlády ČR č. 444 v roce 1991 jako povrchovou těžbou nepřekročitelné linie chránící zbytky osídlení, památek, přírody, krajiny, dopravní a technické infrastruktury a obyvatel pánevních okresů tehdejšího Severočeského kraje před pokračováním několik desetiletí trvající bezprecedentní devastace povrchovou těžbou uhlí a jejími důsledky na lidské zdraví a krajinné ekosystémy, včetně lesů Krušných hor.
(Celý text)
Další názory:
Od:
Do:

Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.