Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Fórum EkoListu > Fórum o EU MAPA STRÁNEK
Fórum EkoListu
Fórum o EU
Napište nám svůj názor!

Pokud chcete reagovat na některý z názorů na této stránce nebo chcete vyslovit svůj názor na jakékoli jiné téma související se životním prostředím, napište nám. Buď nám můžete poslat svůj názor e-mailem na známou adresu ekolist@ekolist.cz (jako předmět zprávy prosím napište "NÁZOR"), nebo k tomu můžete využít tento formulář. Vaše názory rádi zveřejníme (vyhrazujeme si právo nezveřejnit názory obsahující vulgární výrazy, nepodložené urážky a názory nesrozumitelně formulované). Nezapomeňte uvést své jméno a e-mail, případně jiný konktakt na vás. Pokud výslovně neuvedete opak, předpokládáme, že souhlasíte se zveřejněním vašeho názoru v Ekolistu.cz a případně i v tištěném EkoListu.

Vítězslav Kremlík
Autor je zakladatelem portálu www.klimaskeptik.cz
6. května 2010

Nechci vás tady moc obtěžovat svými skeptickými názory, ale rád bych vás upozornil, že jsou věci, na kterých se shodneme. Tohle není žádná ochrana přírody: (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 6
Jiří Hanzlíček

27. dubna 2010

Zvýšením daní s následnou přirážkou šarží pumpařů se ceny benzinu a nafty vyšplhaly na rekordní úroveň. Benzin dnes již nenatankujete pod 33 korun za litr. Aby tomu nebyl konec, tak bez zájmu zasedající zákonodárci, otrocky kopírující jednu z diskutabilních směrnic Evropské unie, schválili zvýšený podíl biosložky u benzinu na 4,1 procenta a 6 procent u nafty a to od 1. června. Cena pohonných hmot se tím opět navýší asi o další korunu. (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 2
Jan Zeman
Autor je zaměstnán v České informační agentuře životního prostředí jako environmentální ekonom.
12. února 2010

Dlouhodobý růst výroby a spotřeby elektrické energie se často i odborníky na energetiku uvádí jako zákonitost růstu ekonomiky a životní úrovně obyvatel. Přes určitý pokles výroby a spotřeby elektřiny v ČR v první polovině 90. let v důsledku transformace ekonomiky ČR, spojené s vysokým poklesem průmyslové a další výroby, hrubá výroba elektřiny v ČR ve sledovaných 45 letech výrazně rostla. Hrubou výrobu elektřiny v ČR v dlouhém časovém horizontu 1970-2009 ukazuje tabulka č. 1: (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 10
Jiří Hanzlíček

4. ledna 2010

„Tak nám opět zdražili benzin,“ povzdechli si mnozí. A zcela oprávněně. Vláda dosti neuváženě a bez chybějící logické úvahy schválila zvýšení přísad podílu biopaliv do nafty na 6,3 procenta a u benzinu na 4,5 procenta. Rozhodnutí je překvapující, neboť zde nemohl být tak vysoký atak zelených jako u předcházející vládní koalice. Návrh bude ještě projednáván, zřejmě dosti bouřlivě, v parlamentu. (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 21
Speciální sekce ECCB 2009

7. září 2009

Vědečtí účastníci 2. Evropského kongresu ochranářské biologie (ECCB 2009) jsou znepokojeni situací v Šumavském národním parku a rozhodli se Vás i Vládu České republiky oslovit formou otevřeného dopisu. (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 48
Jaroslav Drobník
Autor je členem České komise pro nakládání s geneticky modifikovanými organismy a produkty
16. března 2009

Vážený pane ministře,

Naši zemědělci každým rokem zvyšují plochy jediné v EU povolené plodiny vyšlechtěné přenesením genů – Bt kukuřice. Vede je k tomu vyšší užitek a také možnost vyloučit použití chemických insekticidů způsobujících velké škody na přírodě, včetně některé lovné zvěře.
(Celý text)
Miroslav Šuta
Autor je odborným konzultantem pro oblast ekologických a zdravotních rizik.
3. března 2009

Když Evropská komise (EK) v polovině roku 2006 zveřejnila návrh směrnice a strategie k dosažení udržitelného používání pesticidů, usilovala hlavně o snížení závislosti zemědělců na pesticidech. V lednu 2009 Evropský parlament „pesticidový balíček“ schválil. Přináší řadu podstatných změn pro ochranu životního prostředí a zdraví lidí, ze záměru snížit závislost na pesticidech toho ale moc nezbylo. (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 3
Jiří Svoboda, Jindřiška Svobodová
Jiří Svoboda pracuje v Ústavu fyziky materiálů AV ČR, Jindřiška Svobodová přednáší na katedře fyziky Pedagogické fakulty MU v Brně ekologicky a environmentálně zaměřené předměty.
10. ledna 2009

Česká republika se v prosinci 2008 v Poznani připojila k závazku Evropské unie aktivně přispět k 30% snížení emisí oxidu uhličitého (CO2) do roku 2020. Jde o závazek pro rozumně uvažující občany bezesporu vítaný; na druhé straně si všichni uvědomujeme, že jeho plnění nebude zadarmo. Existuje řada cest, jak úmluvu splnit (případně i nesplnit) a nás, občany, jistě budou zajímat právě ty scénáře, které nás budou stát, pokud možno, co nejméně. Určitě by bylo správné, kdyby svůj scénář včetně ekonomické rozvahy představil ten, kdo závazek za Českou republiku přijímal, a předložil ho k diskuzi. Bohužel se tak zatím nestalo, a proto přicházíme se svými představami, které by se základem pro diskuzi mohly stát. (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 29
Kolektiv autorů

17. prosince 2008

Vážený pane,

Bonjour, jmenuji se Femke. Studuji politologii v Bruselu a doufám, že v roce 2010, když budu absolvovat, nebude Belgie zasažena povodněmi. Mé jméno je Anna, studuji environmentální studia v Kievu a chci, aby má země následovala EU jako vůdce v zápasu s klimatickou změnou. Dobrý den, já jsem Veronika, studuji sociologii v České republice a přeji si, aby náš prezident přestal zesměšňovat změnu klimatu. Dobrý den, já jsem student environmentálních studií Jan a jsem znepokojený z toho, že klima už začalo zesměšňovat našeho prezidenta. Hoi, já jsem Maartje, žiji v Holandsku a doufám, že za několik let vzduch, který dýchám, bude tak čistý, jak si pamatuje moje babička. Já jsem Lavinia a přeji si aby mí přátelé v Nepálu už víc netrpěli sesuvy půdy a povodněmi, které způsobují naše emise. Hola, mé jméno je Guillermo a studuji public relations. Přál bych si, aby se ze Španělska nestala evropská Sahara. Dobrý deň, naše jména jsou Julia, Ján a Renáta a doufáme, že Slovensko už dál nebude černým pasažérem v boji s klimatem, ale efektivně využije možnost rozvoje svých obnovitelných zdrojů. Dzien dobry, já jsem Marta a věřím ve změnu z Polska závislého z 98% na uhlí v zemi s větrnou energií, solárními a geotermálními zdroji. Mabuhay, já jsem Shenna z Filipín, studentka sociální ekologie, a věřím, že sdílíte můj zájem ponechat malé ostrovy spolu s jejich přírodním a kulturním dědictvím nad hladinou moře… (Celý text)
Počet diskusních příspěvků: 34
Eliška Chomátová
Autorka je studentka Sociální a kulturní ekologie na Fakultě humanitních studií UK v Praze.
11. července 2008

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy včera představil vládní priority pro francouzské předsednictví EU, mezi kterými je na prvním místě klimaticko-energetický balíček. Existují dobré důvody, proč vidět ve francouzském předsednictví, po kterém bude následovat předsednictví české, příležitost pro české ekologické nevládní organizace. (Celý text)
Další názory:
Od:
Do:
Téma:

Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Tištěný měsíčník Ekolist přestal na konci roku 2009 vycházet. Další informace najdete na stránkách tištěného Ekolistu zde.

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.