Navštivte EkoLink a Ecomonitor
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Evropská unie a životní prostředí > Instituce EU MAPA STRÁNEK

Evropská unie a životní prostředí

Instituce EU

Související odkazy
Přehled institucí Evropské unie na serveru Evropské unie.
Přehled institucí Evropské unie na serveru Euroskop.
Související odkazy vám přinášíme ve spolupráci se serverem EkoLink
 
Čtyři hlavní instituce Evropské unie jsou Evropský parlament, Evropská komise, Rada Evropské unie a Evropský soudní dvůr. Jejich úloha se v průběhu let vyvíjela. Zpočátku bylo úkolem Komise navrhovat, Parlamentu radit, Rady EU (často nazývané též rada ministrů) rozhodovat a Soudního dvora vykládat (interpretovat).
Nyní je Evropský parlament volen přímo (původně byli jeho členové voleni národními parlamenty členských zemí) a má rozsáhlejší pravomoci. Vznikly další instituce jako: Evropská rada, Evropský účetní dvůr, Evropská investiční banka, Ekonomický a sociální výbor, Výbor regionů, Evropský ombudsman a Evropská agentura pro životní prostředí.

Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo PHARE
Vlajka EU
Tyto stránky vznikly za přispění Evropské unie. Za jejich obsah je zcela zodpovědná redakce EkoListu a v žádném případě neodrážejí pozici Evropské unie.

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.