Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Ve vratislavské zoo se narodilo mládě vzácného vačnatce, kuskuse medvědího


20. února 2021 16:33

VARŠAVA (ČTK) - V zoologické zahradě v polské Vratislavi se narodilo mládě vzácného kuskuse medvědího. Jde o teprve čtvrté mládě těchto vačnatců, které se narodilo v zajetí, píše na svém webu televize Polsat News.

Kuskusy medvědí v současnosti chovají jenom čtyři zoologické zahrady na světě, uvádí Polsat News. Kromě Spojených států či Belgie je to i zařízení v České republice; návštěvníci se mohou s párem těchto zvířat seznámit v ústecké zoo. Vratislavská zahrada je však jediná na světě, kde se páru kuskusů medvědích držených v zajetí narodila mláďata, uvádí tamní správa.

Nový přírůstek je podle všeho samec. Vyvíjel se ve vaku samice Duzy, který poprvé opustil na konci prosince. Jedná se o čtvrté mládě, které Duzy a její druh Garetto odchovali.

"Kuskusy jsme od začátku opatrně pozorovali a vše zaznamenávali - jednotlivé chování, interakce, aktivitu, stravovací návyky, a dokonce jsme analyzovali jejich vyprazdňování," citovala agentura AP šéfa vratislavské zoo Radoslawa Ratajszczaka.

Kuskusové medvědí, kteří i přes své jméno nemají s opravdovými medvědy nic společného, se většinou drží v ústraní a ve Vratislavi k nim může jen několik vybraných chovatelů - a žádní návštěvníci zoologické zahrady.

"Snažíme se jim zajistit co největší klid a svobodu, proto žijí v zařízení, kde přichází do kontaktu jen s určitými zaměstnanci a kam nemají návštěvníci přístup," dodává Ratajszczak.

Kuskusové medvědí pochází z deštných pralesů na indonéském ostrově Sulawesi, kde se krmí listy, květinami a nedozrálým ovocem. Dospělý jedinec dosahuje váhy deseti kilogramů. K lezení po stromech používají drápy a k zavěšování na větvích svůj dlouhý ocas. Odborníci mají o druhu velmi málo informací, kvůli lidskému osidlování a odlesňování se jejich počet prudce zmenšuje.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.