Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

V Polsku potvrdili první případ nemoci covid-19 u norka


4. února 2021 00:53

VARŠAVA (ČTK) - V Polsku byl o víkendu oficiálně potvrzen první případ výskytu nemoci covid-19 u norka. Informovalo o tom ministerstvo zemědělství. Zpráva podle agentury Reuters vyvolala mezi chovateli na více než 350 kožešinových farmách v zemi obavy, že bude nařízeno vybíjení zvířat. O možné nákaze u osmi norků na jiné polské farmě ale hovořili gdaňští vědci už koncem listopadu.

Úřady několika zemí už k likvidaci norků přistoupily ve snaze odvrátit šíření nových mutací koronaviru SARS-CoV-2, který chorobu covid-19 způsobuje, a zabránit jejich přenosu na lidi.

Polské ministerstvo zemědělství sdělilo, že nakažený norek se vyskytl v městečku Kartuzy na severu Polska. "Doufám, že se jedná o jediný případ, i když musíme přijmout všechna opatření, abychom omezili možnost přenosu tohoto viru," řekl rozhlasové stanici Radio Gdaňsk náměstek ministra zdravotnictví Waldemar Kraska. Dodal, že na postižené farmě bude nutné vybít všechna zvířata.

Dánsko, které je hlavním vývozcem norčích kožešin na světě, v listopadu nařídilo likvidaci všech 17 milionů norků chovaných v zemi. Objevila se u nich totiž mutace koronaviru, která se přenesla i na lidi a vykazovala menší citlivost na protilátky. Od letoška je chov norků v Dánsku zcela zakázán. Nedávno vláda oznámila, že chovatelům za to vyplatí kompenzace v celkové výši 19 miliard dánských korun (přes 66 miliard Kč).

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.