Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Neděle 28. 2. 2021
Svátek má Lumír
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Kraj vyzval firmu k doplnění dokumentace k procesu EIA u spalovny


20. ledna 2021 01:29

VSETÍN (ČTK) - Krajský úřad Zlínského kraje vyzval společnost Zásobování teplem Vsetín (ZTV) k doplnění dokumentace k posouzení vlivů záměru spalovny komunálního odpadu na životní prostředí EIA, sdělila mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková. Přestože ZTV již dříve odstoupilo od plánů vybudovat ve vsetínské části Ohrada zařízení pro energetické využití odpadu (ZEVO), chce dokončit proces posouzení vlivů záměru na životní prostředí EIA.

Firma to zdůvodnila tím, že v případě úspěšného ukončení procesu by její mateřská společnost MVV Energie CZ mohla získat garanci pro případné další obdobné investiční záměry v jiných městech.

Krajský úřad požaduje například dopracovat návrhy opatření k vyloučení nebo alespoň zmírnění negativních vlivů na obecně nebo zvláště chráněné části přírody. Požaduje také doplnit hodnocení vlivu zamýšleného záměru na Chráněnou krajinnou oblast Beskydy.

"Město Vsetín je účastníkem řízení, proto jsme tuto informaci od krajského úřadu obdrželi a byla dle zákona vyvěšena na úřední desce. Za vedení města musím opět konstatovat, že platí rozhodnutí rady a zastupitelstva, která jasně deklarují, že ZEVO na Ohradě odmítáme," uvedl starosta Vsetína Jiří Růžička (KDU-ČSL).

Proti výstavbě spalovny byla ve Vsetíně část veřejnosti, proti záměru vznikla i petice. Před více než rokem zamítli stavbu i zastupitelé města. Starosta tehdy uvedl, že spalovna může mít nezanedbatelná ekologická rizika a její výstavba na Ohradě nedaleko centra města je nevhodná.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.