Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Neděle 28. 2. 2021
Svátek má Lumír
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Austrálie plánuje usmrtit holuba, který překonal cestu 13 000 kilometrů z Ameriky


14. ledna 2021 17:33

CANBERRA (ČTK) - Závodní holub patrně ze Spojených států přežil neuvěřitelnou, 13 000 kilometrů dlouhou cestu přes Tichý oceán a usadil se v Austrálii. Úřady izolovaného kontinentu však ptáka považují za rizikového kvůli nemocem a plánují ho usmrtit. Informovala o tom agentura AP.

Vyčerpaného holuba objevil na svém dvorku Kevin Celli-Bird z Melbourne 26. prosince. Když muž zjistil, že má holub na noze modrý kroužek, začal pátrat po majiteli, kterým by měl být muž z Montgomery v americké Alabamě. Pták se podle nálezce 29. října ztratil při závodu v západoamerickém státě Oregon. Majitele se Celli-Bird zatím neúspěšně pokusil kontaktovat.

I když odborníci holuba, kterého Celli-Bird pojmenoval Joe po zvoleném americkém prezidentovi, podezírají, že část cesty přes oceán absolvoval na nákladní lodi, domnělý výkon přilákal v Austrálii pozornost médií i veřejnosti. Zároveň však na nelegálního ptačího přistěhovalce upozornil i notoricky přísné úřady.

"Řekli, že pokud je z Ameriky, tak mají obavy z ptačích nemocí," popsal Celli-Bird rozhovor s úředníky. Ti nyní zvažují, že najmou profesionálního lovce, který by možného přenašeče nemocí odchytil. Co se holub po náročné cestě zotavil, je totiž téměř nemožné ho chytit.

Dosud nejdelší zaznamenaný holubí let patrně v roce 1931 podnikl pták, který vyrazil ze severofrancouzského Arrasu a za 24 dní dorazil do vietnamské metropole. Překonal při tom vzdálenost 11 600 kilometrů, uvádí s odkazem na webovou stránku pigeonpedia.com AP.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.