Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Neděle 28. 2. 2021
Svátek má Lumír
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Jan Bouchal propagoval cyklistiku, v roce 2006 zemřel po střetu s autem


12. ledna 2021 01:00

PRAHA (ČTK) - Ekologický aktivista a novinář Jan Bouchal patřil k velkým zastáncům cyklistické dopravy, kterou se snažil prosazovat i v pražských ulicích. Sám se po Praze pohyboval nejčastěji na kole, což se mu stalo nakonec osudným, zemřel 12. ledna 2006 několik dní poté, co ho na křižovatce srazilo auto. Vyšetřování jako viníka nehody určilo Bouchala, který podle policistů nedal přednost, navíc jel bez helmy a osvětlení. Jeho přátelé i Bouchalova matka sice namítali, že šetření bylo zmanipulované, ale bez úspěchu.

Bouchal, mimo jiné zástupce šéfredaktora časopisu EkoList a šéf občanského sdružení Oživení, stál u zrodu iniciativy Auto*Mat, která se snaží o úpravy ulic tak, aby byly bezpečnější pro cyklisty.

Iniciativa s jeho smrtí neskončila, zasadila se také o vybudování pomníku na místě nehody na nábřeží Kapitána Jaroše v Holešovicích. Dílo nazvané Bike to Heaven od Krištofa Kintery, odhalené v září 2013, má podobu pouliční lampy, po níž vzhůru jede bicykl. Připomínat má nejen Bouchala, ale i další cyklisty, kteří tragicky zemřeli v pražských ulicích.

Cenu Josefa Vavrouška získal Jan Bouchal a Yvonna Gaillyová

Zemřel Jan Bouchal, ekologický novinář a aktivista

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.