Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Neděle 28. 2. 2021
Svátek má Lumír
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Pražané mohou žádat vyjádření k projektům vodovodů elektronicky


7. ledna 2021 00:19

PRAHA (ČTK) - Pražané budou moci nově elektronicky podávat žádosti o vyjádření k projektům či dalším činnostem spojeným s vodovody a kanalizací. Portál, který to umožňuje, spustily společně Pražské vodovody a kanalizace (PVK) a Pražská vodohospodářská společnost (PVS). Služba je zdarma a zrychlí jednání žadatele s firmami. ČTK to dnes sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Distribuci vody má v Praze na starosti PVK, která má infrastrukturu pronajatu od městské firmy PVS.

"Žadatel již nemusí žádat každou společnost samostatně, ale má možnost podat jednu žádost z domova, kterou vyřídí obě společnosti zároveň. Případná komunikace s žadatelem probíhá pod jedním číslem jednacím pomocí e-mailové adresy a formuláře. Není tedy nutné v případě chybně podané projektové dokumentace evidovat nové žádosti," uvedl Mrázek.

Prostřednictvím portálu může žadatel podávat žádost o vyjádření k jednotlivým fázím stavebního řízení, předprojektové přípravě nebo k technickým žádostem k již existujícím vodovodním nebo kanalizačním přípojkám.

Služba je zdarma a splňuje podmínky pro ochranu osobních údajů. Vyjádření, které žadatel obdrží, je opatřeno elektronickou pečetí pro jednodušší komunikaci a důvěryhodnost se stavebními úřady.

Nová služba podle Mrázka zlepší komunikaci, ale rovněž ušetří náklady spojené s podáváním žádostí. Firmám odpadnou náklady na tisk projektové dokumentace. Obě společnosti ročně vyřídí na 11.000 žádostí, což činí úsporu zhruba 18 tun papírů za jeden rok. "Nadále sice existuje možnost požádat o vyjádření písemnou formou. Tyto žádosti však musí být digitalizovány z důvodu evidence do systému a možnosti společného vyjádření, a proto jejich příjem bude zpoplatněn," dodal Mrázek.

Většinovým vlastníkem PVK je francouzská firma Veolia a menšinovým potom hlavní město Praha. Po roce 2028, kdy skončí nájemní smlouva mezi PVK a PVS, hlavní město odkoupí zbylý podíl v PVK a stane se jediným vlastníkem.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.