Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Neděle 25. 10. 2020
Svátek má Beáta
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Zoo Chleby na Nymbursku otevřela nový pavilon lvů


26. září 2020 19:40

CHLEBY (ČTK) - Zoologická zahrada v Chlebech na Nymbursku otevřela nový pavilon lvů, který je v její historii největším stavebním projektem. Budova vychází z návrhu ředitele zahrady Reného Fraňka, kterému byly vzorem africké stavby z hlíny v malijském Timbuktu, informovala ČTK Karolina Dufková ze Zoo Chleby. Doprovodný program byl kvůli pandemii koronaviru zrušen, od 14:00 je tak pouze nově zpřístupněn návštěvníkům.

"Z důvodu současné situace bude sobotní doprovodný program k slavnostnímu otevření lvince zrušen. Lvinec zpřístupníme po 14. hodině a můžete jej navštívit od této chvíle kdykoli, a to i ve dny následující," uvedla zoo na svém facebooku.

Do zoo již přicestoval samec lva berberského jménem Dabir ze Zoologické zahrady v Plzni. Kromě toho bude ve výběhu i expozice mangust žíhaných, drobných šelem z Afriky, které budou se lvy sdílet společné venkovní prostory. Tyto hbité šelmy mají k dispozici složitý systém podzemních chodeb, spojující lví expozici s menším, výhradně mangustím výběhem a dalšími vnitřními prostory. V pavilonu se dále nacházejí dvě velká akvária, v nichž je několik druhů ryb z jezer Malawi a Tanganika.

Trochu jiný pohled na lvy berberské poskytne autoveterán Jeep Willys, který z návštěvnického prostoru zasahuje do venkovní expozice. Kapota automobilu je vybavena vytápěním, aby lvům umožnila příjemný odpočinek. Stavba pavilonu započala loni v září. Do konce loňského roku byla hotová hrubá stavba a část venkovního výběhu.

Soukromá zoologická zahrada v Chlebech na Nymbursku, která se veřejnosti otevřela 5. června 1997, patří k nejmenším zařízením svého druhu v ČR. Její zakladatel a ředitel Franěk zahradu vybudoval ze své sbírky exotického ptactva, postupně přibyla další zvířata.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.