Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Pomalejšího přítele medvědovi neobětujte, radí správa parků v USA


9. srpna 2020 07:35

(ČTK) - Ten, kdo v přírodě narazí na medvěda, by neměl obětovat svého pomalejšího přítele a sám se spasit útěkem, napsala v žertovné nadsázce správa amerických národních parků na facebooku. Tváří v tvář šelmě by lidé podle ní měli zvolit pomalý ústup stranou. Medvěda tak budou moci stále pozorovat a nezakopnou. Zvíře je navíc nebude považovat za hrozbu.

"Neutíkejte, ale když vás medvěd bude pronásledovat, zastavte se a setrvejte na místě. Medvědi jinak stejně jako psi poběží za pronásledovaným zvířetem. Nelezte na strom. Grizzlyové i medvědi černí to umí taky. A nepostrčte svého pomalejšího přítele - i když vaše přátelství už není, co bývalo," uvedl úřad.

Většina medvědů podle něj člověka nenapadne a přeje si pouze mít klid - "tak jako my všichni". Výletníci by nicméně při setkání s medvědem měli vydat nějaký zvuk a dám mu tím najevo, že jsou lidé, a ne zvíře a potenciální kořist.

"Doporučujeme, abyste použili svůj hlas. Mávání a ukazování vztyčeného palce na medvěda neplatí," dodala vládní agentura. "Omlouváme se všem ´přátelům´, kteří byli na výpravu přivedeni jako návnada a posloužili k záchraně skupiny. Budete nám chybět," končí prohlášení.

Útoky medvědů jsou sice vzácné, ale v některých částech Spojených států přesto představují skutečné riziko, napsal deník The Guardian. Strážci národního parku na Aljašce nedávno zabili čtyři medvědy, kteří patrně roztrhali muže, jenž uklízel cestu za svým domem. Z oblasti Yellowstonu je letos hlášen rekordní počet útoků grizzlyů, což může být dáno větším počtem lidí pohybujících se v regionu, kteří tam vyrazili za oddechem po karanténních opatřeních kvůli covidu-19.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.