Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Úterý 22. 9. 2020
Svátek má Darina
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Arionovu kašnu v centru Olomouce zdobí modrobílé květiny


9. srpna 2020 00:47

OLOMOUC (ČTK) - Květinovým aranžmá ozdobili zahradníci Arionovu kašnu v historickém centru Olomouce, která díky tomu dostala modrobílý nádech. Několik druhů květin bude kašnu v sousedství radnice krášlit až do konce letních prázdnin. ČTK to řekla primátorova náměstkyně Markéta Záleská (ODS)

"Květinová výzdoba umělecky ztvárněnou kašnu krásně doplňuje a rozkvetlá kašna sklízela úspěch už v loňském roce. Letos je koncepce trochu jiná, ovšem neméně atraktivní, navíc se ještě bude měnit," uvedla Záleská.

Květiny podle Záleské slouží nejen jako výzdoba města, ale i jako pozvánka na letní etapu výstavy Flora Olomouc. Výstava je naplánována na závěr srpna. "Obecně ale mají hlavně přinést lidem radost a přispět k pověsti Olomouce jako města květin," podotkla.

Zahradníci do Arionovy kašny postupně instalují hortenzie, různé druhy aster, nevěstin závoj, mečíky a další rostliny. Květiny mají převážně modrou a bílou barvu, což podle Záleské koresponduje se samotnou Arionovou kašnou.

Kromě květin v Arionově kašně, kvetoucích pyramid u vchodů do městských paláců a květinové výzdoby základny Sloupu Nejsvětější Trojice bude v centru Olomouce podle Záleské instalován ještě jeden výrazný floristický prvek. Podrobnosti zatím neuvedla.

Arionova kašna z dílny sochaře Ivana Theimera centrum města zdobí od roku 2002, kdy doplnila barokní kašny představující antickou mytologii. Do souboru patří nejstarší kašna Neptunova a Herkulova z konce 17. století, které doplňují kašna Jupiterova, Tritonů, Caesarova a Merkurova pocházející z počátku 18. století.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.