Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Neděle 9. 8. 2020
Svátek má Roman
Mezinárodní den původních obyvatel světa (OSN)
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Skvrnu na přítoku přehrady v Jablonci tvoří měňavky či sinice


15. července 2020 12:03

JABLONEC N.N. (ČTK) - Zelenomodrá skvrna na přítoku přehrady Mšeno v Jablonci nad Nisou není umělého původu. Podle výsledků testů z laboratoře ji tvoří měňavky, bičíkovci a sinice. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí jablonecké radnice Jana Fričová.

Skvrna se objevila minulý týden na přítoku do třetí části přehrady, v šíření z Mšenského potoka ji preventivně brání norné stěny. "Podle zprávy ALS laboratoře Liberec jde o bičíkovce, měňavky a sinice. Norné stěny, které do přehrady instaloval Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje, zůstanou na svém místě do konce týdne," uvedl vedoucí oddělení krizového řízení jabloneckého magistrátu Vratislav Pavlín. Norné stěny jsou instalované dvě. Jedna je 100 metrů za mostem přes Mšenský potok pod zahradní kolonií, druhá je mezi druhou a třetí přehradou.

Jablonecká přehrada patří k nejoblíbenějším místům ke koupání v Libereckém kraji. V parných dnech k ní míří denně až 5000 lidí z Jablonce i okolí, oblíbená je také u obyvatel Liberce. Hygienici kvalitu vody zatím hodnotí nejvyšším, tedy nejlepším stupněm jedna na pětibodové stupnici. Loni v létě kvůli přemnoženým sinicím měla kvalita vody v přehradě kolísavou hodnotu, pohybovala se mezi prvním a třetím stupněm, který už značí nevhodnost koupání pro vnímavé jedince. Mezi ně patří děti, alergici či těhotné ženy.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/gluster-www-vona/noBrick/htdocs/www2/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/gluster-www-vona/noBrick/htdocs/www2/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/gluster-www-vona/noBrick/htdocs/www2/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/gluster-www-vona/noBrick/htdocs/www2/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/gluster-w...') #3 {main} thrown in /data/gluster-www-vona/noBrick/htdocs/www2/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.