Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Neděle 9. 8. 2020
Svátek má Roman
Mezinárodní den původních obyvatel světa (OSN)
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

V Libereckém kraji třídí odpady nejlépe v horských střediscích


14. července 2020 00:48

LIBEREC (ČTK) - V Libereckém kraji třídí odpady nejlépe lidé v horských střediscích. V 15. ročníku soutěže Zlatá popelnice zvítězily Albrechtice v Jizerských horách a krkonošská města Jablonec nad Jizerou a Rokytnice nad Jizerou. ČTK o tom informoval mluvčí Libereckého kraje Jan Mikulička. Nově se letos soutěžilo ve třech kategoriích - obce do 500 obyvatel, do 2000 obyvatel a nad 2000 obyvatel.<

"Druhou novinkou je ocenění vybrané obce z každého okresu za přínosný počin na poli odpadového hospodářství, který přispěl ke zkvalitnění systému tříděného sběru," doplnil krajský radní pro životní prostředí Jiří Löffelmann (Starostové pro Liberecký kraj). Tato ocenění si odnesly Stvolínky na Českolipsku, Vlastiboř na Jablonecku, Hlavice na Liberecku a Kacanovy na Semilsku.

V loňském roce vytřídil v průměru každý obyvatel Libereckého kraje 49,4 kilogramu papíru, plastů, skla a nápojových kartonů, což je pod celostátním průměrem. Ten loni vzrostl o více než dva kilogramy na 51,3 kg. Výrazně nadprůměrný je kraj v třídění kovů, kterého se v přepočtu na obyvatele vytřídilo 23,6 kilogramu. Celostátní průměr je 13,9 kg.

V Libereckém kraji mají obyvatelé k dispozici téměř 12.300 veřejně dostupných barevných kontejnerů a menších nádob na třídění odpadů umístěných přímo u domů. Loni přibylo díky společnému projektu Libereckého kraje a společnosti EKO-KOM dalších 259 nádob v hodnotě téměř 1,8 milionu korun. Jedno průměrné, veřejně přístupné kontejnerové stanoviště slouží pro 132 obyvatel.

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/gluster-www-vona/noBrick/htdocs/www2/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/gluster-www-vona/noBrick/htdocs/www2/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/gluster-www-vona/noBrick/htdocs/www2/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/gluster-www-vona/noBrick/htdocs/www2/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/gluster-w...') #3 {main} thrown in /data/gluster-www-vona/noBrick/htdocs/www2/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.