Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

U paláce slovenské prezidentky je nově včelí úl. Včely do města patří, říká Zuzana Čaputová


28. května 2020 10:09

BRATISLAVA (Ekolist) - Slovenská prezidentka umístila do prezidentské zahrady včelí úly, aby podpořila včely ve městě. Kancelář prezidenta SR se tak od úterý 26. května přidala k projektu Centra environmentální a etické výchovy ŽIVICA Mestské včely.

Včely jsou podle prezidentky symbolem toho, jak je v přírodě všechno propojené. „Rozhodli jsme se vytvořit tento prostor v prezidentské zahradě jednak jako symbol, jednak jako podporu ideje, že včely nepatří jen na vesnici, ale i do města. Když nebudou včely, nebudou stromy, nebudou květiny a nebudeme ani my, proto je důležité včely chránit a dávat jim prostor pro život," uvedla Zuzana Čaputová.

Med včel z prezidentského paláce plánuje prezidentka využít jako dárek mezinárodním partnerům na zahraničních cestách.

Včelí úly jsou umístěné na svahu přímo za Prezidentským palácem, který je od zahrady oddělený skleněným plotem. Je to část Grassalkovichovy zahrady, která je veřejnosti nepřístupná.

Ochrana životního prostředí patří mezi klíčové priority prezidentky Zuzany Čaputové, Kancelář prezidenta SR už přijala sérii opatření, které mají environmentální charakter. Chce jít příkladem a inspirovat další státní instituce k proenvironmentálním opatřením.

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.