Navštivte EkoLink a Ecomonitor.
Ekolist.cz vydává občanské sdružení BEZK. Za webhosting a publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu.
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Hledání na Ekolistu:
Titulní stránka > Zpravodajství MAPA STRÁNEK
Přidej na Seznam Sdílej na Facebooku

Náš dům je v plamenech! Stávkující studenti Fridays For Future vysílají 24 hodinový živý stream


24. dubna 2020 11:17

PRAHA (Ekolist) - Hnutí Fridays For Future dnes místo plánované celosvětové stávky pořádá živý livestream. Po 24 hodin bude probíhat živé vysílání, v němž školáci sdílejí své příběhy, jak klimatická krize ovlivňuje život kolem nich a jakou změnu by chtěli za svého života vidět.

Současná pandemická situace neumožňuje uspořádat celosvětovou stávku, která byla na dnešní den plánovaná. Stávkující studenti se tedy přizpůsobili.

„Pevně věříme, že se potřebujeme společně postavit za vědecké poznatky, abychom pochopili současnou mimořádnou situaci. Proto jsme se rozhodli angažovat se jiným způsobem, aniž bychom ohrozili naše okolí,“ napsali zástupci hnutí na svých webových stránkách.

Ve středu 22. dubna na Den Země také Fridays For Future uveřejnili nové video, které ilustruje heslo: Náš dům hoří. Je na něm rodina, jejíž dům je v plamenech, a ona se přitom chová, jako by se nic nedělo. Tuto metoforu často používá iniciátorka hnutí Greta Thunbergová pro ilustraci stavu planety Země v klimatické krizi.

Studenti a žáci škol pořádají školní stávky za klima od roku 2018. V pátek vynechávají školní docházku v duchu otázky, proč se mají ve škole připravovat na budoucnost, která možná kvůli klimatické krizi vůbec nenastane?

Místo docházky do školy se účastní demonstrací, kde žádají, aby byla politiky přijata účinná opatření proti dalšímu globálnímu oteplování.

Od srpna 2018, kdy se stávkami za klima začala švédská studentka Greta Thunbergová, se hnutí rozšířilo do mnoha zemí světa. V České republice se k němu připojili studenti stávkou 15. března 2019.

Vznikla i řada dalších podpůrných organizací na regionální, národní a celosvětové úrovni, například Architekti pro budoucnost, Umělci pro budoucnost, Rodiče pro budoucnost nebo Vědci pro budoucnost.

Zdeňka Kováříková

Pošli e-mailem Zobrazení zprávy pro tisk

Zalinkuj zprávu v: Sdílej na Facebooku Linkuj si ! pošli na vybrali.sme.sk Jagg.cz MediaBlog.cz delicio.icio.us
Online diskuse

Redakce Ekolistu.cz vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení pravidel si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvek.

Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev


Tematický archiv zpráv
Kam na Ekolistu
Reklama

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3:62 Stack trace: #0 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollUI.php3(123): connect2db() #1 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/view.php3(5): poll_viewResults(113, '<table align="c...') #2 /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/aktank.php3(3): require('/data/www/htdoc...') #3 {main} thrown in /data/www/htdocs/old.ekolist.cz/anketa/phpPollConfig.php3 on line 62

Logo ESF

Vlajka EU

Hlavní město Praha - logo

Ekolist.cz podporuje NetMonitor
Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde.
(Více informací na webu NetMonitoru.)

Ekolist.cz vychází mj. s podporou Hlavního města Prahy.

Využíváme zpravodajství ČTK

Využíváme zpravodajství TASR
Využíváme agenturní zpravodajství TASR.